Wpis z mikrobloga

Do #xbox #xsx podpiąłem samsung ssd 970 evo przez obudowę orico m2 nvme. Dysk jest od razu widoczny jedynie z przeznaczeniem na multimedia, a nie gry. Opcji formatu nie ma. Jest opcja do zgrywania klipów i screenów, ale twierdzi że dysk za wolny i trzeba podpiąć pod usb 3.0. Hdd na usb 3.0 działa bez problemów w opcji gry. Może to kwestia kabla usb c - usb a ()
  • 9
  • 0
@annotate z obudową był, ale usb c do c 10gbps. podpiąłem go z przejsciówką cabletime co niby ma 5gbps xD rezultat znany. na kablu usb c do a od baseus jest to samo. tutaj złudzeń nie miałem co do prędkości, ale nie spodziewałem się ustawionego na sztywno dysku jedynie do muzyki i filmu.
@dumpmuzgu: prawda jest taka, że kabel kablowi nie równy. Za mało żył, za cienki, nie wspiera wideo, nie wspiera quick charge... teraz dobry kabel jest droższy od elektroniki którą go podpinasz...

Szukaj dalej dobrego kabla i olej przejściówki - bywają fajne, ale raczej nigdy nie będzie działało wszystko.
@dumpmuzgu po co ci taki drogi dysk pod USB? i tak na niego będziesz mógł zainstalować gry z Xbox one x i starsze, nic zoptymalizowane pod series x tam nie zainstalujesz. już lepiej zwykły talerzowy 2,5 cala lub ssd 2,5 cala.
  • 0
@szuineg: wiem o tym. już pominąłem kwestie tego, że nie chodzi mi o rozszerzenie pamięci. Pytanie dlaczego nie da się w tej konfiguracji sformatować dysku pod gry. Nic więcej :)