Wpis z mikrobloga

Mirko, potrzebuję Waszej porady.

Buduję dom, obecnie szukam okien i drzwi tarasowych. Mam kilka ofert (8) od okolicznych firm i ich przedstawicieli. Rozstrzał cenowy jest między 31,5k a 46k i mam mętlik w głowie, bo różnica jest spora. Wszystkie oferty są PVC, trzyszybowe, ten sam kolor, ten sam typ okien i drzwi.

Może mi ktoś podpowiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę?

#budujzwykopem #okna #budownictwo #budowadomu #budowa
  • 11
@mkarweta:
1. producent okien, chcesz żeby to był ktoś renomowany bo jest szansa, że robi pomiary tego co wyprodukuje np Oknoplast, Vetrex, Adams i jest jeszcze trochę innych
2. rodzaj montażu, ma być tak zwany montaż warstwowy, szczelny popularnie nazywany ciepłym montażem na podwalinie typu purenit, klinaryt. Żadnych klocków, obecne okna są na to zbyt ciężkie.
3. parametry samych okien czyli przepuszczalność, termika itp.
@mkarweta: jeżeli pada w ofercie pojęcie "ciepły montaż" to koniecznie żądaj doprecyzowania, bo nie jest to pojęcie techniczne i każdy ma prawo inaczej je rozumieć. jeden porobi wstawki xps, taśmy, obmurówkę z gazobetu itd. a ktoś inny Ci powie, że dał lepszą piankę montażową i dlatego jest to ciepły montaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się kierowałem opiniami na temat montażu ekip poszczególnych punktów sprzedaży. Nawet najlepsze okno zamontowane błędnie albo niedbale będzie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. I choćbyś cały majątek rozdał na jałmużnę a ciało wystawił na całopalenie to nic byś nie zyskał. Chyba te topowe marki to jedno i to samo jeśli chodzi o produkt, bo robią często okna na tych samym komponentach - te same okucia, te same profile Veki, te
Pagen


@mkarweta: Nie wiem czy renomowana, ale przez ostatnie lata widziałem jaką piękną halę budowali i w końcu ją postawili przy trasie Brzesko-Nowy Sącz. Więc na pewno firma się rozwija i gdzieś ich reklamy widziałem. O jakość trzeba pytać tych, co mają i używają parę lat.
@mkarweta jestem na tym samym etapie i po przeczytaniu dziesiątek a nawet setek komentarzy na różnych forach decyduje się na okna producenta Domel na profilu GealanS9000 i podwalinach z purotermu. Najważniejsze to dobra ekipa która te okna zamontuje zgodnie z normami. Po drugie to producent całego okna - co z tego jak profil z wyższej półki jak producent leci na jakości. po trzecie to dopiero te cyferki czyt. parametry okien w wycenach