Wpis z mikrobloga

@Nick_i_login: W twoim linku jest o tym że te jaja zostały WYCOFANE, więc właśnie dowiodłeś że jednak jest to pilnowane. Nie odniosłeś się za to do filmu (który ma źródła w opisie) który dowodzi że dla samego jajka sposób hodowli nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@Riquele: ja. Mam 50 lat, cukrzycę, nadciśnienie i tachykardię. Od pięciu lat lecę na diecie. BMI 24 :) Tydzień temu robiłem badania - lekarz stwierdził, że cholesterol mam, cytuję: "idealny".
  • Odpowiedz
@j44ska smażenie jajek na oleju rzepakowym jest chyba najpopularniejsze, z tego co zauważyłem. Dopóki nie zacząłem używać masła klarowanego, właśnie najczęściej na rzepakowym smażyłem, bo na jakim innym Twoim zdaniem ma sens? Oczywiście, jeszcze smażąc boczek wędzony mamy pyszny smalczyk na którym można usmażyć jajka, ale tak to alternatywy są średnie lub słabe.
  • Odpowiedz
@GodComplex: cholina z jajek będzie w jelitach zamieniana w to:

https://en.wikipedia.org/wiki/Trimethylamine_N-oxide

a to proszenie się o błyskawiczny rozwój miażdżycy. Kilka jajek tygodniowo nie stanowi problemu, ale 20+ to już masakra. Ciężko to wyłapać w badaniach statystycznych, bo ludzi którzy jedzą powyżej 20 jajek tygodniowo praktycznie nie ma, więc zazwyczaj górną granicę ustawia się na powiedzmy 4 tygodniowo.

gówno prawda.


@lord_xenu: bo co, jurek zięba tak powiedział? wiesz, że on nie
  • Odpowiedz
@j44ska daję taki sam tłuszcz i do sadzonych i do jajecznicy, jedynie omletów nie robię na smalcu. Po prostu dziwi mnie Twoje zdziwienie, olej rzepakowy jest często stosowany i do jajecznicy, i do sadzonych, i do omletów.
  • Odpowiedz
@xmajami @GodComplex: Ja tak jadłem wiele lat i nadal średnio 20-30 jaj jem na tydzień. Wszystko super. No i mają super skład aminokwasów. Samo zdrowie. I tak jak kolega wyżej pisał: wszelkie #!$%@? o cholesterolku czy kilku jajkach na tydzień to bujda na resorach.
  • Odpowiedz
Czy codzienne jedzenie jajecznicy na śniadanie może jakoś negatywnie wpłynąć na moje zdrowie?


@GodComplex: Wszystko może wpłynąć na twoje zdrowie. Pytasz zapewne o prawdopodobieństwo, że jedzenie jajecznicy widocznie pogorszy twój stan zdrowia. Niskie.
  • Odpowiedz