Wpis z mikrobloga

Czy jak masz rozbite auto to ubezpieczyciel też ci oddaje tylko za koło, bo na więcej nie starczyło?


@Jah00:

oj, dobrze trafiles :)

czyli ubezpieczyciele maja uczciwe wyceny szkod i kosztow napraw i nie trzeba sie z nimi sadzic, aby przynajmniej nie stracic? :)
@yhbgrobdoivbvwamsv: jak chcesz mieć wydolny system skoro hajs z usług medycznych które się opłacają dla ubezpieczyciela idzie do sektora prywatnego zostawiając ubezpieczyciela państwowego z obowiązkiem leczenia schorzeń ekonomicznie nieopłacalnych xD. Wprowadź obowiązek naprawy auta do stanu fabrycznego dla OC, bez całek na podstawie wartości rynkowej(no bo staremu człowiekowi nie będziesz liczył ile jeszcze odda składek i czy się opłaca dać mu chemie XD) i zobaczysz czy nie zostanie jeden państwowy ubezpieczyciel
k chcesz mieć wydolny system skoro hajs z usług medycznych które się opłacają dla ubezpieczyciela idzie do sektora prywatnego zostawiając ubezpieczyciela państwowego z obowiązkiem leczenia schorzeń ekonomicznie nieopłacalnych xD


@barnej-flinston: no i znowu - Szwajcaria. Taki maly biedny kraj gdziestam w gorach xD mogles slyszec bo kolejki biednych ludzi stamtad stoja pod granica zeby sie leczyc w PL xD
@yhbgrobdoivbvwamsv: Zobacz jaki % dochodu rozporządzalnego w Szwajcarii stanowi wypasione ubezpieczenie i zastanów czemu w Polsce najtańszy pakiet w luxmedzie jest jako "benefit". Gdyby dominanta zarobków nie oscylowała wokół minimalnej, można by się było zastanowić nad daniem ludziom wyboru, natomiast przy tak niskim dochodzie rozporządzalnym takie ograniczenie opieki medycznej może zaowocować tylko późniejszym odejściem od systemu(bo ludzi nie będzie stać na leczenie prywatne chorób późno wykrytych, powodzenia z ubezpieczeniem na coś
pensja minimalna na poziomie Szwajcarskim, co się może #!$%@?ć :)


@barnej-flinston: o i tu sie zgadzamy - bo slyna z braku minimalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zobacz jaki % dochodu rozporządzalnego w Szwajcarii stanowi wypasione ubezpieczenie


@barnej-flinston: ale nie ma czegos takiego jak wypasione. Albo inaczej - podstawowe ubezpieczenie, ktore kazda firma musi oferowac bez zadnych warunkow daje ci praktycznie to samo co nasz NFZ, tylko,
@yhbgrobdoivbvwamsv: jeśli uważasz że możesz zatrudnić się w Szwajcarii poniżej stawki minimalnej dla danego kantonu lub wynegocjowanej przez związki dla danego zawodu, no to powodzenia. To że stawka minimalna nie jest krajowa nie znaczy że jej nie ma.
Nie, podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa tego samego co NFZ, przez rejonizację, trzeba doubezpieczyć jeśli chcesz korzystać na terenie całego kraju. Dla minimalnej to już nie jest 9% (na szybko licząc 3200 franka), co
Ubezpieczyciel robi wszystko, żeby ci zapłacić jak najmniej.


@FrasierCrane: Po pierwsze to nie prawda, bo sądy zarządzają coraz to większe kwoty do wypłaty, przez co ubezpieczenia rosną, ale to inny temat. A po drugiee w bonie zdrowotnym ubezpieczyciel nie daje kasy tylko usługę i musi dać lepszą usługę niż w NFZ, żeby ludzie do niego przeszli. Proste.

Przecież w zdrowotnych to będzie jeszcze gorzej, jak to działa to widzimy w USA.
@Jah00: aha, sądy zasądzają coraz wyższe kwoty ubezpieczenia, jako "argument" pro ubezpieczeniowy? To tylko kuc musiał wymyślić xD. Czyli zakładacie, że koniecznie i za każdym razem trzeba się będzie sądzić z ubezpieczycielem, super podejście. Wcale nie jest to odtwarzanie Hameryki, tylko tym razem w zakresie sądownictwa i pozywania o wszystko, wcale xzD
@FrasierCrane: Nie wiem co ty gościu #!$%@?. To nie jest argument, tylko fakt, który wynika z konkretnych przepisów i praktyki sądowej. Jeżeli chcesz ze mną rozmawiać jaki system jest najlepszy to jest to oczywiście wolny rynek, a wszystkie przepisy i przymus ubezpieczeń i płacenia składkek należy #!$%@?ć do kosza. Wtedy działałoby to najlepiej. A tak to zawsze będziesz miał patologie, bo stymulujesz POPYT. Jak stymulujesz popyt to albo cena idzie kilka
Czasem trzeba, ale to rzadkie przypadki. Na ogół się tylko słyszy, że każdy zarobił, że mu jeszcze zostało


@Jah00: Na 6 kolizji 4 wyceny robione po za centrum likwidacji szkód były zaniżone.

Ja robiłem na zasadzie kupiłem używany błotnik, drzwi, maskę, zderzak, lampę itp. na allegro używane w kolorze za ułamek ceny, sam to składałem, więc mi rzeczywiście zostało.
Jakbym miał to robić w serwisie, to musieli by mi do wszystkiego