Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, marzy mi się #biegorski - zapisałem się na Breńskie Kierpce 15,3km (620m up 620 down).

Trenuję na okolicznych pagórkach w okolicy, na treningach wychodzi 200-300m przewyższeń przy jednym wbiegnięciu na lokalną górkę, ostatnio dałem radę dwa razy wbiec (wbiec, nie wejść) - wg. garmina czy stravy jedna taka górka to ok 90m w górę.

Pytanie do osób bardziej obeznanych w #gory #biegigorskie #bieganie - sądzicie że dam radę strzelić sobie jedną z tras ze zdjęcia? W tym roku wpadło 1200 km biegowo, w zeszłym 936. Czy raczej sobie odpuścić na razie i trenować te lokalne pagórki aż do 20 sierpnia, tzn. biegu w Brenna? #brenna

Może coś innego polecicie na początek w #bielskobiala #bielsko #katowice #tychy #beskidslaski #beskidzywiecki

Myślałem przebiec:
Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok - Trzy Kopce - Błatnia - Palenica - 21km 800 up
Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok - Magura - Kozia Góra - 19km 980 up
Lipnik - Gaiki - Przegibek - Magurka Wilkowicka - Rogacz - Lipnik 16,5km 720 up

Na płaskim PB 1:29 w półmaratonie, regularnie je trzaskam treningowo, obecnie dobra forma w miarę

Więc proszę o podpowiedź czy warto wybrać któreś z w/w albo wybić sobie to z głowy, trenować i czekać na Breńskie Kierpce?

Może jakieś inne górki w okolicy Tychów/Katowic/Bielska? #pytaniedoeksperta #biegajzwykopem
k__d - Hej Mircy, marzy mi się #biegorski - zapisałem się na Breńskie Kierpce 15,3km ...

źródło: Nowy projekt

Pobierz
  • 8
@k__d:
1. Nie ma zdjecia
2. Brenskie to specyficzny bieg, trzeba sie dobrze ustawic i rozpychac na starcie, pierwszy km lecisz wzdluz rzeczki gdzie jest bardzo wasko. Jest to tez szybki bieg i trzeba dobrze dupe spinac, bo climb climbem, ale potem sie #!$%@? w dol, zeby ostatni km tez nad rzeczka zrobic.
3. Jesli mieszkasz w okolicy, sugeruje pojechac i piznac rekonesans. Bo tam jest mocno pod gore po kamieniach,
@k__d: we wrześniu masz połówkę w Bytomiu, tam w ogóle nie jest płasko więc myślę, że na budowanie jakiejś bazy pod góry też spoko. Sam miałem tam 1:35 10lat temu..
via Wykop
  • 0
@PurpleHaze: Dzięki za porady dot. Breńskich

Obrazek się wgrał, chodzi mi o to. że od kiedy mam Garmina (tak jak na obrazku) to zrobiłem tylko 7k w górę, a to raczej niewiele.

Na te moje górki to raczej nie dwa sprinty, trochę się biegnie. Żona mnie goni, zaraz sprawdzę ile czasu na szczyt i dopiszę.

kurtka i sppodnie to nie ja, na pewno nie w sierpniu ( ͡º ͜ʖ
k__d - @PurpleHaze: Dzięki za porady dot. Breńskich

Obrazek się wgrał, chodzi mi o t...

źródło: Nowy projekt

Pobierz
@k__d: od tego czasu przestałem biegać ( ͡° ͜ʖ ͡°) bolała mnie cała obręcz barkowa, kiedyś miałem złamany obojczyk i przez to chyba inaczej mam mięśnie napięte i moją karierę zakończyła kontuzja ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sensie biegłem potem po dłuższej przerwie i po 20kg więcej, udało się zmieścić w ogromnym bolu w 2h
jechać i sobie spróbować też?


@k__d: jedz na trase brenskich i sobie pobiegnij na czuja tempo, tylko przypatrz sie dobrze trasie.
A potem bedziesz myslal nad czym trzeba popracowac.

Wycieczka gdzies na jakas trase w teren jest zawsze fajna.

Do biegu masz 44 dni.
via Wykop
  • 0
@PurpleHaze:

Hej hej, ja już po breńskich.

Jak to zwykle u mnie bywa, gdy zaczyna dobrze iść, a ja się pochwalę (vide zapytanie o kierpce) i coś zaplanuję, to się nagle psuje – tak było i tym razem – chwilę po moim pytaniu do Ciebie nastąpiła u mnie kontuzja z przetrenowania, więc część z tych 40 dni spędziłem na dwutygodniowym urlopie od biegu – za to był basen i rower. W
@k__d: sportowy zyciorys?
Chopak ja mam 43lata a zaczalem biegac w wieku 30, jak przy 175cm w kapeluszu, mialem 90kg na wadze ( )

I to byly moje piwrwsze kontakty z grubszym sportem poza wf na uczelni i rowerem rekreacyjnie.

A co do reszty, gratki za kierpce, jak na taki okrss zabawy i kontuzje, to pierwsze 30% to bardzo dobey wynik co i dobrze rokuje.
Jak