Wpis z mikrobloga

Co byście polecili osobie, która:
- jest w przedziale wiekowym 30-35lat
- ma kupione mieszkanie na własność bez kredytu
- zarabia około 8-9tys zł netto/miesiąc
- wydaje miesięcznie na życie około 2500zł i nie chce wydawać więcej
- ma około 250tys na lokatach i kontach oszczędnościowych
- docelowo za około 10lat chce już żyć na spokojnie najlepiej z dochodami pasywnymi

Jakie ruchy inwestycyjne poczynić ? Wstępnie myślałem dozbierać brakującą kwotę na zakup kolejnego mieszkania około 30m w celu wynajmu, a następnie można się kredytować ale tylko pod zastaw tej drugiej nieruchomości.

#gielda #nieruchomosci #biznes
  • 78
@bartek-b0: wyzerować lokaty itp. i wszystko stamtąd + oszczędności co miesiąc wrzucać w mix kilku tanich, szerokich indeksów amerykańskich/światowych. Na początek jakiś fundusz śledzący S&P 500 będzie ok, później możesz zmienić trochę portfolio w stronę np. indeksów small cap value, to już tam twoje preferencje, byle portfolio było proste i po prostu kopiowało wybrany rynek, a nie próbowało go jakoś prześcignąć. Jak już sobie zbudujesz portfolio, to go nie ruszaj, tylko
ale jak oszczędzasz 6k miesięcznie, to masz w rok 72k, w 5 lat masz 360k.


@ksiezycoweNieruchy: anon, nie wiem jak tam na tym podkarpaciu, ale nawet udżetówka dostaje co roku podwyżki więc te szacunki to trochę do kosza.

Musiałby mieć ze 3-4 takie kawalerki. Albo kawalerkę i jedno lub dwa mieszkania 2 pokojowe.


Czy będzie wstanie kupić 3 mieszkania? Kolejne kredytować jak poprzednie niespłacone? Spłacać kredyt i zbierać wkład własny na
@bartek-b0: Wejdź w kooperację z jakąś siecią marketów, ostatnio franczyza mocno się rozwija.
Sam wszedłem w ten temat i jedyne, co łączy Cię z siecią, to logo i lojalność zakupową. Gdybyś chciał się dowiedzieć więcej, to chętnie rozwinę temat na privie.
@bartek-b0: nie inwestuj w mieszkania, inwestuj w coś co możesz wynajmować, ale jak ktoś nie płaci to #!$%@? go zajmuje 30 min. Np garaże, magazyny, lokale użytkowe...
Jak już się dorobisz to pisz PW, chętnie przyjmę butelkę czegoś dobrego za radę która odmieniła twoje zycie( ͡° ͜ʖ ͡°)
3razy w roku wakacje


@bartek-b0: jak to robisz wydają rocznie 30k PLN (12x2500)? Przypomnę że w tej kwocie jest czynsz, jedzenie i wszystko inne niezbędne do przeżycia - chyba że trochę skłamałeś z tymi wydatkami, co nie?
@apee: Czemu trol? Mnie tam kolega wcale nie dziwi. Bo moja sytuacja wygląda prawie 1:1 z tym że większa suma na koncie, własne mieszkanie bez kredytu, podobne zarobki i 32 lata na karku itp.

@Xianth2 Pewnie tak jak ja ;). Czyli ma w dupie organizowane wakacje, a organizuje Sobie sam to co go interesuje. Bilety i spanie kosztuje grosze przeważnie. Reszta to żarcie i alkochol + zwiedzanie. A to w cale
zarabia około 8-9tys zł netto/miesiąc

mieszkanie na własność bez kredytu

ma około 250tys na lokatach i kontach oszczędnościowych


@bartek-b0: kup rodzicom wycieczkę dookoła świata
Gluptaki - > zarabia około 8-9tys zł netto/miesiąc
 mieszkanie na własność bez kredyt...
Trochę korzystam, 3razy w roku wakacje, jakieś drobne przyjemności, ale nie kreci mnie typowe rozwalanie kasy na głupoty czy markowe ciuchy.


@bartek-b0: Rób to, co Ci sprawia przyjemność. Nowym przejawem konformizmu jest konformizm konsumpcji. Jak masz kasę i czas, to Ci zaraz zlecą się normiki z radami, że masz robić tak jak oni, bo inaczej to "nie korzystasz z życia". Wizytowanie wydeptanych destynacji turystycznych czy kupienie hałasującego motorka to nie dla
@bartek-b0: zwiększyć zarobki, na lokatach zostawić na 12 miesięcy życia, regularnie inwestować w etfy np na sp500, V80A pod jakimś ike.

Ewentualnie all in bitcoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)