Wpis z mikrobloga

Szczepionka mRNA może powodować PASC (Long Covid). To z kolei moze byc przyczyna zapalenia srodblonka naczyn krwionosnych, ktore powoduje zagrazajace zyciu zakrzepy.

Kolec S1 jak i S2 utrzymuje sie przez 15 miesiecy w organizmie. "Zaczipowane" ;) sa "monocyty nieklasycznych i posrednie"

istotny fragment:

Donoszono, że interakcja między fraktalkiną a CX3CR1 bierze udział w patogenezie miażdżycy tętnic, zapalenia naczyń, chorób naczyń i zapalnych chorób mózgu i może również przyczyniać się do zapalenia śródbłonka naczyń u osób po szczepieniu z objawami podobnymi do PASC.

badanie: https://www.researchsquare.com/article/rs-1844677/v1

#koronawirus #medycyna #zdrowie #lekarz #szczepienia #covid19 #nauka #ciekawostki
n.....g - Szczepionka mRNA może powodować PASC (Long Covid). To z kolei moze byc przy...

źródło: zyla

Pobierz
  • 15
@AM9-P02742: to chyba znaczy, ze jeszcze nikt nie powtorzyl tego badania bo jest za cienki w uszch i nie potrafi uzyc uczenia maszynowego do przewidzenia czegostam we krwi? wytlumacz mi jak wiesz..

mnie bardziej interesowalo na jak dlugo te male #!$%@? sie zagniezdzaja i wyszlo, ze na 15 miesiecy. wynika to z badania, ktore juz jest legitnie peer-reviewed. dotyczy ciezkiego covidu tak zeby bylo symetrycznie a nie tylko antyszczepionkowo xD

tu
@AM9-P02742: edit: jesli w badaniu peer reviewed odnosnie infekcji wystepuje ten sam mechanizm co po szczepionce mRNA to chyba powolujac sie na logike i zdrowy rozsadek, mozna zalozyc, ze oba badania sa legitne?
@AM9-P02742 @nn-borg preprint oznacza tyle, że artykuł został zgłoszony do publikacji w czasopiśmie, ale nie został jeszcze opublikowany.
Nie wiem jak to jest, czy artykuł przeszedł już recenzje czy nie? W zależności od tego na jakim jest etapie może być wartościowym artykułem tyle że oficjalnie jeszcze nie publikowanym. Równie dobrze może być nie do końca wartościowym źródłem wiedzy pełnym błędów.
@Anomalocaracid:
Przebanadno 50 szczepionych pacjentow z objawami podobnymi do PASC (Long Covid)? - przebadano.
Wykryto "we found that post-vaccination PASC-like symptoms were associated with an inflammatory profile with statistically significant elevations in CCL5, sCD40L, IL-6, and IL-8" - wykryto.
Wykazano, ze Bialko S zagniezdza sie w bialych krwinkach? "As demonstrated in figure 4, there was statistically significant elevation of S1 containing non-classical monocytes (13 of 14, P<0.001) and S1 containing
@nn-borg: dalej nie rozumiesz jak dziala metoda naukowa, wrzucasz losowe rzeczy i udajesz madrego, czlowieku skoncz chociaz szkole srednia bo nawet czytac ze zrozumieniem nie umiesz.

koniec tego dobrego, chcesz to mozesz wierzyc w zle szczepionki plaska ziemie i spisek masonow, mnie szkoda zycie na rozmowe z debilem. czarno listo witaj!
@kartofel: oni tego nie rozumieja ze nawet publikacja artykulu nie oznacza ze wszystkie wnioski i tezy sa prawdziwe. publikacja oznacza tylko tyle ze ktos madry na to spojrzal i stwierdzil ze cos w tym moze byc, swiat to powinien zweryfikowac, dopiero nastepne prace i powtorzone badania, ktore podejmuja ten temat (tzw cytowania), ich ilosc i jakosc pozwala cokolwiek wnioskowac czy w ogole to ma sens. juz nie wspominajac o tym ile
@KebabPizza: widze, ze w niemal kazdym poscie jedyne co potrafisz to ublizac ludziom.. to swiadczy o Twoich kompleksach i Jungowskich projekcjach. Co do metody naukowej to tak se mozna badac do usranej smierci. i to doslownie a nie w przenosni bo mlodzi zaszczepieni ludzie padaja na zawaly jak muchy. w UK zmarlo juz 100 tysiecy osob ponad norme z przyczyn naczyniowo sercowych a Ty mi tu pieprzysz jak odklejeniec o dlugotrwalych
@nn-borg: ale to ty dzwonisz

EDIT I jeszcze raz odpisze, bo już tu wszedłem. Brawo! Dokładnie tak można sobie i trzeba badać w kolko, nareszcie się czegoś nauczyłeś. Teraz jeszcze się naucz że żeby ocenić te publikacje to trzeba mieć wiedzę której ty nie posiadasz i co więcej, mało kto kto się na tym zna będzie Ci chciał to tlumaczyc, bo jesteśmy tłukiem który nie rozumie że nie ma racji.
@KebabPizza: Jedno jest pewne, Ty sie na ocenianiu publikacji nie znasz bo nic poza wyzwiskami nie wnosisz do dyskusji. A pozatym twierdzisz, ze wirus jest pochodzenia zoonotycznego a nie powstal sztucznie w labie w Wuhan. Podczas gdy naukowcy juz dawno udowodnili, ze to syntetyczny twor. Wiec to Ty jestes tlukiem, ktory nie ma racji albo specjalnie wprowadza w blad z tylko sobie znanych powodow.
Nie wiem jak to jest, czy artykuł przeszedł już recenzje czy nie?


@AM9-P02742 @nn-borg @kartofel: jest wyraźnie napisane na screenie że nie było jeszcze peer review. Na ten moment ten artykuł jest bezwartościowy, o ile nie jesteście specjalistami dziedzinie wirusologii i jesteście w stanie zweryfikować merytorycznie jego treść.

W dużym uproszczeniu - publikacja artykułów naukowych działa tak, że jeżeli napiszesz cokolwiek co spełnia wymogi redakcyjne (ilość stron / poruszana tematyka itp.)