Wpis z mikrobloga

U mnie na wsi był taki sklep w stylu u pani jadzi, i można tam było kupić kanapki (swoją drogą bardzo dobre). W piątki jednak nie można było kupić z wędliną. I wiecie co? Nikomu nic się nie działo. Po wyprowadzeniu się do miasta, trochę mnie zdziwiło że w piątki wszędzie można kupić zapiekanke z salami czy kebaba. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Nie jestem jakimś pieprzniętym katolem, ale troche to dziwne że w piątki ludzie zajadają się mięsem. Nawet w Środę Popielcową czy Wielki Piątek u mnie w #pracbaza nic sobie z tego nie robią. #pytanie #polska
  • 17
@duszan_z_kapitana_dupy Kończą się czasy ciemnego ludu wierzącego w czary i bajki.
Wszelkie wiary w cokolwiek to są bajki dla słabych ludzi służące wykorzystywaniu i podporządkowaniu ich sobie. Jedne religie czerpią z tego majątki, inni przyporządkowują sobie oddanych i wiernych gotowych poświęcić siebie i bliskich w imię Boga.
Już coraz częściej i starsze osoby widzą czym tak naprawdę jest religia. Moja babka chodziła kiedyś do kościoła, dziś go przeklina i nawet pogrzebu nie