Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Oddałem rzecz do zastawu w lombardzie. Termin wykupu (spłaty) zastawionej rzeczy mija w niedzielę.
W niedzielę lombard jest zamknięty, nie ma też konta, spłata gotówką w siedzibie lombardu.

1. Czy jeśli przyjdę w poniedziałek, czyli już po upływie terminu wypadającego w niedzielę, to czy mogę żądać spłaty zadłużenia i zwrotu zastawionej rzeczy?
2. Czy lombard może mi odmówić spłaty i zwrotu rzeczy, twierdząc, że minął deadline (choć wypadł w niedzielę)?
3. Czy mogę się powołać na artykuł 115 kodeksu cywilnego: Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.? Czy ten przepis ma zastosowanie?
4. Czy jeśli lombard nie zgodzi się na spłatę długu i zwrot zastawionej rzeczy, to gdzie mogę z tym pójść? Do rzecznika konsumentów? Do Inspekcji handlowej? Napisać gdzieś skargę?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pozyczka #pozyczki #dlug #dlugi #lombard #kredyt #pieniadze #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP):

2. Czy lombard może mi odmówić spłaty i zwrotu rzeczy, twierdząc, że minął deadline (choć wypadł w niedzielę)?


Może ale po co maja to robić i się bujać z wystawianiem na sprzedaż skoro i tak chcesz to spłacić, więc im to na rękę. Po prostu zapłacisz ciut więcej odsetek.

  • Odpowiedz