Wpis z mikrobloga

@jankowalski811 depresja to choroba (zmiana chemii w mózgu przez która widzi się świat w czarnych barwach i traci się nadzieje). Długotrwała depresja „wysokofunkcjonujaca” nazywana jest dystymia. Zaburzenia psychiczne to chyba chodzi Ci o inne choroby psychiczne jak np. Schizofrenia czy dwubiegunowka. Zaburzenia osobowości to wyuczone w czasach dzieciństwa nieprawidłowe schematy myślenia/odczuwania/zachowania. Zaburzenia neurorozwojowym jak ADHD, autyzm to inna budowa mózgu, która odbiega od tego jak funkcjonuje większość społeczeństwa ale nie jest to
@CherenkowP depresje się leczy wielotorowo. Czyli jeśli masz ADHD to samo branie tabsow nic nie daje, bo jeszcze przy ADHD masz inna budowę mózgu wiec inaczej się komunikujesz i inne masz potrzeby niż ktoś neurotypowy wiec musisz nauczyć się komunikować z otoczeniem w sposób taki by zrozumieli czego potrzebujesz i byś Ty wiedział czego otoczenie od Ciebie potrzebuje. Jeśli otoczenie jest niewyrozumiałe to trzeba zmienić je, bo np. Siedząc w patologicznej rodzinie/związku
@Kitku_Karola ehhh, tyle czasu i kasy zmarnowane na lekarzy a random z neta trafia w punkt po jednym zdaniu. Do tego samego doszedłem ale nie potrafie pojsc dalej, potrzebuje walidacji, która właśnie dostałem. Szanuję i dziękuję pięknie ;)
@CherenkowP sama jestem w spektrum autyzmu i dzięki diagnozie autyzmu i lepiej dobranej psychoterapii mogłam się wyleczyć z depresji która miałam większość życiach wyprowadziłam się z domu rodzinnego, dużo wiedzy o zdrowiu psychicznym przyjmowałam z książek i stosowałam ale to było za mało bo spektrum autyzmu (podobnie jak ADHD) rządzi się jakimiś prawami których nie da się wyleczyć i trzeba je sprytnie omijać czy komunikować by otoczenie nam nie robiło bólu pupy
@Kitku_Karola u mnie było prościej, ja adhdowiec który wszystko kwestionuje, pyta, chce zrozumieć i kobieta która nie ma zdolności myślenia krytycznego ale za to z wyuczoną wiedzą(lekarz). Przez to nawet na dwubiegunowke której nie mam byłem leczony xD
@CherenkowP dobrze ze już masz dobra diagnoze. To jest kluczem by podjąć odpowiednie kroki w leczeniu i poprawie zdrowia psychicznego. Z czasem będzie lepiej. U mnie przynajmniej z czasem zrobiło die lepiej bo przestałam się maskować i myśleć ze jestem popsuta
@Kitku_Karola no moje ADHD jest na tyle dziwne, że jak po 5 latach wymuszonej przerwy zacząłem karmić je elektronika to "przeszło" od razu. Elektronika tu działa cuda, daje szybka walidację, jak się pomylisz to ci coś wybuchnie, taka ciągła zagadka z szybką i efektowna odpowiedzią xD
@Kitku_Karola wgle taka moja obserwacja, dużo adhdowcow ląduje w tej dziedzinie, jest tak ogromna, że praktycznie nie da się nią znudzić, cale życie możesz poznawać nowy świat bo tak szybko się rozwija.