Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
mam 34 lata i mam wrazenie ze przegralem zycie bo nie poszedlem na #it

jestem inzynierem telekomunikacji, sieci itp.
takim ludziom placi sie 5-6 netto maksymalnie, podczas gdy 10 lat mlodsi ode mnie tyle dostaja w peirwszym roku....

co ja mam teraz zrobic, isc na studia od zera?

#pracait #praca #zarobki #pytanie #zalesie #kariera #pracbaza #gdansk



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 43
@mirko_anonim: przegrasz zycie jak dalej bedziesz zrzucal wine na rzeczy dookola i zazdroscil innym ludziom z totalnie innymi skillami.
Ci mlodsi dostaja taka kase nie za fakt ukonczenia studiow IT, a za skille ktore tam zdobyli, a ktore mozna zdobyc na wlasna reke. Zreszta jesli jestes inzynierem telco i znasz sieci to powinienes wiedziec.
Zrob sobie kursy na devopsa, zainteresuj sie administrowaniem sieciami i chmurami i w rok przeskoczysz do kasty
@mirko_anonim: nie wiem kim jest "projektant" sieci. Gdybyś był architektem to byłyby to śmiesznie małe zarobki. Jeśli pracujesz w urzędzie i zarządzasz routerem i dwoma switchami to dostajesz z 2 tysiące za dużo.
@mirko_anonim: 14 miesięcy nauki na cały etat, często po nocach, na początek HTML+CSS+podstawy JS, czyli combo które będzie Ci towarzyszyć praktycznie w każdej pracy. Trochę poeksperymentowałem z Reactem i Vue - na tyle żeby być w stanie zrobić działający front do prostej aplikacji, bez szaleństw. Później próbowałem wpinać backend w aplikacje które zrobiłem wcześniej, dodawać nowe funkcjonalności, bazy danych. Uczyłem się node'a i bardziej zaawansowanych konceptów z JS'a. Robiłem międzyczasie strony
@mirko_anonim: gościu co ty opowiadasz. Sam jestem inżynierem po telco (sieci) i naprawdę nie narzekam. Przecież to też jest IT i to jest całkiem niezła nisza. Mam skille sieciowe i trochę progamistyczne, i to połączenie jest naprawdę fajne. Jest luka na rynku pracy z ludźmi z takim skill setem i można to fajnie wykorzystać.