Wpis z mikrobloga

pytanie do praktykow i specow. mam dwa sklepy, dwa ig/fb. na jednym cos tam sie dzieje, ale slabo, jedno puste bo dopiero chce rozkrecac. sklepy na prestashop. palcem nie rusyzlem zadnych linkow, pierdół seo itd. bo nie umiem i nie mam czas tego ogarniac. czy ktos moze zlecał komus tego typu rzeczy na fiverrze? chodzi mi o to zeby podkrecic wyszukiwanie, zrobic jakies kampanie, cokolwiek, bo mam doslownie zero marketingu. a chce troche ruchu zdobyc na te sklepy. jaka kase faktycznie trzeba na start wyłożyć?

#seo #ecommerce #prestashop #sem #marketing #sklepyinternetowe #fiverr
  • 21
@Wychwalany: mam pieniadze, chce sie skupic na robocie a nie robieniu wszystkiego. chce po prostu jakis efekt boosta, kopa... bo nie mam doslownie nic zrobione, a bardzo malo zamowien wpada. produkt moze byc spoko, ale bez seo/kampani jest #!$%@?, bo nikt cie nie widzi.
@Erravi: ale bzdury, no ale nie chce mi sie dyskutowac po raz enty tych wojenek pomiedzy zwolennikami danego modelu. mala spolecznosc? tak bardzo mała, faktycznie. dla malego sklepu ktory robi 500-1000 zamowien w miesiacu jest w zueplnosci wystarczajacy, #!$%@? glupoty. stosunek cena/jakos jest najlepszy. mam sklep postawiony za smieszne pieniadze, nic sie jeszcze nie wykrzaczyło, dziala! tylko brak zamowien :P
@presburger: fiverr to takie samo źródło specjalistów/podwykonawców jak każde inne. Kluczowe w Twoim przypadku jest umiejętne zlecanie. Jeżeli zlecisz „SEO” albo „jakaś kampanie” to dostaniesz realizacje które pewnie nijak będą się miały dla Twojej sprzedaży. Powinieneś zacząć od przygotowania strategii sprzedaży, czyli takie coś: jak wyglada proces zakupowy/decyzyjny Twojego klienta, jakie problemy/potrzeby Twojego klienta załatwia Twoja oferta, jakie wątpliwości/obawy ma Twój docelowy klient zanim kupi itd. Dopiero na bazie tego dobierasz
@presburger: skoro chcesz zaczynać seo na fiverr to lepiej nei rób go wcale - wiecej zapłącisz potem za sprzątanie i zrobienie seo od nowa. Chyba ze zmienisz finalnie domeny ... Potrzebny biznes plan powiązany z sEO. Lepiej zacząc od reklam płatnych i zobaczyć jakie oczekiwania mają potencjalni klienci a potem pchac sie w FB Ads i na koncu w SEO. A moze SEO nie jest Ci potrzebne ...
@presburger: am fiverr znajdziesz bardzo dużo partaczy ale również specjalistów, ci drudzy będą drodzy. W dzisiejszych czasach wsytarcsy trochę poczytać na enat SEO i użyć dostępnych narzędzi nawet takich jak ChatGPT, który może pomoc ogarnąć wiele rzeczy. Zrobisz to sam lepiej i taniej, do tego się nauczysz co i jak.
Do tego aby zrobić ruch juz teraz to trzeba zacząć z Google Ads ale tutaj wrato byłoby zrobić porządny kurs.