Wpis z mikrobloga

Prosze niech mi ktos pomoże. Jak mam odzyskać chęć do życia. Próbowałem już wszystkich antydepresantów, próbowałem również terapii u 3 różnych osób. Zero efektów. Nie daje już rady. Ostatnie 6-7 lat mam wyjęte z życiorysu. Nie potrafię przywołać żadnego wydarzenia w moim życiu. Właściwie nic się nie wydarzyło. Nie wiem gdzie podziały się te lata. Od najlepszego ucznia i prymusa stoczyłem się do totalnego głąba, który nie potrafi skupić się na 5 minut. Nie mam siły robić sobie jedzenia, nie mam siły nawet dbać o podstawową higienę. Nic mnie nie obchodzi i jedyne o czym marzę to położyć się, zapomnieć o wszystkim i już nigdy nie wstawać. Nie chce tak żyć, nie jestem taki. Pamiętam że gdy byłem dzieckiem i młodym nastolatkiem, to miałem nieskończone pokłady energii, byłem najbardziej uśmiechniętym dzieckiem w okolicy. Ciągle coś robiłem i wręcz brakowało mi czasu. Chciałem zdobywać świat i miałem warunki by go zdobyć. Nie mogę na siebie patrzeć gdy widzę czym sie stałem. Nie chce już nawet patrzeć na siebie, bo to łamie mi serce. Co mam zrobić, żeby dawny ja wrócił? Nie pociągne w takim stanie już wiele dłużej.

#przegryw #depresja #zalesie
uzaleznionyodsmutku - Prosze niech mi ktos pomoże. Jak mam odzyskać chęć do życia. Pr...

źródło: y5FaFLfKyQ-6

Pobierz
  • 46
@uzalezniony_od_smutku: jaki autyzm?

Podobno jest jedna odmiana mianowicie młodzi dobrze sobie radzą z początku właśnie jako ktoś utalentowany z czasem jednak pojawiają się problemy
Na to nie pomogą leki ani terapia
Wczesne objawy to
Dobrze rozwinięta mowa i bogate słownictwo (talent językowy, np. do ortografii i gramatyki
Skrót po ang NVLD, Nonverbal Learning Disabilities
trinty - @uzaleznionyodsmutku: jaki autyzm?

Podobno jest jedna odmiana mianowicie mł...

źródło: IMG_20230814_203609

Pobierz
Od najlepszego ucznia i prymusa


@uzalezniony_od_smutku: Jeżeli kiedyś poświęcałeś całą swoją energię na coś tak mało istotnego jak państwowa edukacja, to może wciąż masz problem z mądrym rozdysponowywaniem energii?

Mamy ograniczony zasób energetyczny. Jednak wciąż mamy go tyle samo co za dziecka. Tylko z czasem tą energię przeznaczamy w różne kanały. Zaczynając od idiotycznych informacji w mediach, poprzez polityków i religie, aż po Reptilian.
@uzalezniony_od_smutku: proste nie jest, ale nikt nie mowil, ze bedzie latwo:
spakuj sie i jedz na drugi 'koniec swiata'. Powaznie, jedz najdalej jak sie da i tam zacznij wszystko od nowa.

why?
nowe miejsce sprawi, ze dostaniesz w kosc. Trzeba bedzie rozejrzec sie za miejscem do spania, sposobem zarabiania. Pare dni glodowki aktywuje bardziej mozg do poszukiwania nowych bodzcow. Pare dni bez domu ... rewela. Nowe miejsce to i nowe mozliwosci,
@uzalezniony_od_smutku
Jakieś używki były brane przez ten czas? MJ?

Ogólnie sam coś podobnego doświadczam, choć ostatnio trochę lepiej. Sam nie wiem gdzie te lata mi minęły. Zastój. Na pewno im mniej nowych rzeczy doświadczamy z wiekiem, tym to życie nam szybciej ucieka. Jakieś wycieczki, nawet gdzieś blisko. Jakieś nowe aktywności sportowe. Cokolwiek. Byleby dać mózgownicy coś nowego.