Wpis z mikrobloga

Jaki jest ogólnie przyjęty savoir vivre przy przymierzaniu zegarków?
Babeczka wyciąga z szafy, zakłada rękawiczki, otwiera bransoletę jakby to wszytko miało eksplodować i... co?
Mam Tylko wsunąć rękę? Zabrać, dotykając tylko od wewnątrz? Zapiąć/nie zapinać? Można popatrzeć tylko leżący na ręce czy podejść do lustra? Zacząć żonglować w połączeniu z połykaniem ognia? Zapiąć i bardzo szybko zacząć biec w nieznanym kierunku?
Co w wypadku paska? Pozwolić zapiąć sprzedawcy, nie zapinać w ogóle?
Wiadomo, żem nowobogacki i w rodzinie nie przekazują mi takich informacji. Jak przymierzałem Casio w promocji to w miarę słoma z butów nie wychodziła. Ale jak mi podano PRXa to nie wiedziałem którym widelcem zacząć go jeść. A co dopiero, jak spróbuję przymierzyć Balla czy Fortisa? Bo żeby wejść do Omegi to musiałbym nowy smoking kupić.
#zegarki #savoirvivre
Pobierz niegwynebleid - Jaki jest ogólnie przyjęty savoir vivre przy przymierzaniu zegarków? ...
źródło: jls-rolex-os-keep-exploring-550x615
  • 12
@bastianbastiante: troszkę za płaska patelnia jak przymierzałem. Może to moje chude nadgarstki, ale jakoś tak dziwnie go odczułem
@fishery mniej mi chodzi o wyjątkowość a bardziej o wzajemne oczekiwania przebiegu procesu - żeby broń borze coś nie upadło czy się nie porysowało. Mimo wszystko jest to kawałek w miarę drogiej i delikatnej zabawki, więc czemu by nie zastosować się do ogólnie znanych (nie mnie) zasad mających ograniczyć ryzyko?. Paski ze skóry
@vinmcqueen Doliński mi zrobił taki rabat, że się nie opłacało. Po czym i tak go nie kupiłem, bo za dużo problemów z decyzją.
Po tym jak kupiłem chińskiego willarda uznałem, że dopóki nie będę pewny nie kupię czegoś droższego w ciemno. Czekam teraz na promo na Ali i kupię homary blackbaya czy pelagosa i jakiegoś pilota i zobaczę, czy jednak nie będę potrzebował dress watcha.
No i wewnętrzny ścisłowiec bardzo na mnie
@moods nie chodzi o przymierzanie tylko o przetestowanie. W życiu codziennym troszkę inaczej zaczyna wszystko wyglądać. I to bardziej test pilota teraz. Nurek już przetestowany.
No i nie mam nic przeciwko homażom. Uznam że warto, to sobie kupię BB, ale ciężko uznać taki zakup za sensowny, gdy trochę gorsza konkurencja jest 10-20 razy tańsza - zarówno w zakupie jak i serwisie. Jedynym problemem dla mnie jest kwestia moralna - chińczyków nie popieram