Wpis z mikrobloga

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!

Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.

Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.
Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna operacja nie ma po prostu sensu.

Zostawi na tym świecie dwójkę młodych chłopaków, 21 i 23 lata, ich ojciec już od kilku lat nie żyje.
Rodzinka z całej Polski się zjeżdża i ich pociesza „No szkoda szkoda, ale dobrze, że wytrwaliście w wierze, Jehowa to doceni”.

Nawet się na pogrzeb nie wybieramy bo ja bym tam wszystkich tępym widelcem zamordował.

#swiadkowiejehowy #zalesie
  • 232
@loczyn: Nie. Wnuczek nie był tym za kogo się podawał, złoto tyle nie rośnie. Czy istnieje bóg który wynagrodzi mnie za jakieś konkretne działanie? Tego nie da się zweryfikować. Chyba nie chcesz odbierać ludzią prawa do wiary w coś nie?
@robertx: też bym raczej nie szedł na pogrzeb chyba że różowa by chciała. Ciotka ze strony różowej to tak jak ktoś zupełnie obcy.
Umiera na własne życzenie, mogła tego uniknąć.

Plus ogólnie od sekt to raczej należy się trzymać z daleka.
Jeśli ktoś wierzy, że nie może mieć transfuzji, to zapewne, gdyby ją dostał, po przebudzeniu straciłby sens życia i rekonwalescencja trwałaby długo o ile się by się udała, wpływ umysłu na ciało jest wielki.
Swoją drogą, ostatnio powróciłem do wiary, chciałem z kimś pogadać o moich przemyśleniach na temat biblii, przychodzili czasem świadkowie, więc pomyślałem, że może z nimi o tym porazmawiam i porażka, generalnie jak ktoś ma problemy, to starają się
@robertx: @Glikol_Propylenowy @robertx Przecież na tym polega jej wolność. Podpisując takie oświadczenie chyba wiedziała z czym to się może wiązać? Transfuzję krwi zazwyczaj robi się właśnie po to żeby uratować życie, a nie dla zabawy.
Z drugiej strony jeżeli wierzy w życie po śmierci to dla niej dużo ważniejsze jest to żeby się tam dostać, a nie to że tutaj będzie żyła jeszcze 30 lat.
@robertx: No to w takim razie dlaczego w ogóle takie prawo funkcjonuje? Jak to jest Pis jest za ochroną życia w przypadku gdy płód jest wadliwy i będą robić wszystko aby płód się urodził, a człowiek może zdechnąć bo załatwił sobie papierek? Skąd wiadomo czy ktoś nie podłożył babie tego papierka do kieszeni? Przecież jak lekarze nie będą jej ratować to poniosą konsekwencje. A co się stanie jak przetoczą jej krew
@robertx: Szacunek za pozostawanie konsekwentnym. W Jej świecie życie ziemskie Jej jak i Jej dzieci nie jest rzeczą najważniejszą. Szkoda, że jesteś tak mocno ograniczony, że tego nie rozumiesz.
@robertx: No i to dla nas dobra lekcja aby nie przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Elo polecam Naukę o Cywilizacjach, leczy z ideologizmów jak nic innego
To nie świadkowie Jehowy są winni


@Glikol_Propylenowy: oczywiście, że są, bo oni propagują szkodliwe przesądy, uniemożliwiające ratowanie życia, strasząc wiernych odmień piekielnym. To jest manipulacja