Wpis z mikrobloga

@Lenac w sumie trochę tak ale to dlatego, że jeśli masz duże zdolności i jesteś w 1% najlepszych ludzi w branży to wpadasz do worka 'IT'. Dobry chemik? IT, dobry mikrobiolog ? IT, dobry filolog? IT. Każdy patrzy zazdrośnie na ten górny centyl i sam chciałby tam trafić.
  • Odpowiedz
@Lenac: w finansach są fajne pieniądze, prawnicy spoko zarabiają. Architekci, doradcy podatkowi. Dużo jest zawodów, w których da się spoko zarobić. Ale fakt, że w IT spoko zarabia większość tam pracujących, w innych branżach pewnie mniej niż połowa.
  • Odpowiedz
Ale fakt, że w IT spoko zarabia większość tam pracujących, w innych branżach pewnie mniej niż połowa.

@depish: O to chodzi. Jasne, że znajdzie się prawnik co ma swoją kancelarię i zarabia nawet 100k siedząc po 14h w biurze, jasne że znajdzie się doradca podatkowy co ma swoją firmę i zarobi 40k, ale to są ułamki procent ludzi z tych branży.
Większość prawników z kilkoma latami doświadczenia ma wypłaty rzędu 5-6
  • Odpowiedz
@Lenac: tak, tylko by trochę ostudzić twoje wyobrażenie - piszesz o stawkach 40k czy 100k tak, jaby w IT to byly normalne pieniądze. Większość nie zarabia i nigdy nie zarobi więcej niż 20k. Co już stanowi spoko kasę, ale warto wiedzieć, gdzie dla większości jest granica.
  • Odpowiedz
@Lenac: Opowiem jak to wygląda z mojej perspektywy - pracuje w IT od 6 lat, zaczynałem od sprzątania piwnicy. Nie mam studiów, a moja ogolna wiedza z IT jest mocno średnia w mojej opinii i są ludzie którzy biją mnie na głowę. W sumie to nawet nie mam do tego smykałki. Załapałem się tylko dlatego, bo zrobilem 6 lat wcześniej jakieś szkolenie z sieci chcąc lepiej zarabiać i coś zmienić w
  • Odpowiedz
warto wogóle zaczynać się tego uczyć? pewnie zarobki spadną w #!$%@? jak ai sie rozwinie w 5-10 lat


@PrzegrywToTwojaWina: W ogóle korzystałeś z ChatGPT? Widziałeś na jakim to jest poziomie? Ja nadal nie wiem, gdzie ludzie doszukują sie w tym rewolucji.
Ale załóżmy czarny scenariusz - AI może pisać kod. Przecież nikt nie pusci tego na produkcję, tylko muszą być ludzie go testujący, sprawdzający i biorący za to odpowiedzialność - a
  • Odpowiedz
@Lenac: dokładnie, klepanie kodu najlepsze. Najgorsza praca fizyczna na budowie u janusza byznesu, byłem, widziałem, nie warto. Już lepiej na 8 godzin w zakładzie i potem myknąć do IT.
  • Odpowiedz
@Lenac: Tego nie powiedziałem. Ale fakt jest taki, że tacy ludzie jak malarze, kafelkarze etc. robią za dużo lepszą kasę niż ludzie od IT xD Tylko, że większość preferuje siedzenie przy kompie zamiast pracy fizycznej.
  • Odpowiedz
@depish: Mówię o własnych doświadczeniach. Łatwo to zweryfikować, wykonując kilka telefonów po malarzach np. z olx i wtedy moje słowa zostaną potwierdzone/zanegowane.
  • Odpowiedz