Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie odnośnie bananów (xD) i ciekaw jestem, czy ktoś podziela moją opinię. Mianowicie, mam wrażenie, że obecnie banany nie smakują już tak, jak dawniej. Po prostu nie mają takiego charakterystycznego bananowego smaku. Czasem zdarzy się coś z większą ilością banana w bananie, ale większość ma taki nieprzyjemny przesadnie słodki smak. Po prostu jak bym jadł banana o smaku cukru. No i też skóra wydaje się jakaś taka mniej "solidna". Poleży taki banan jeden dzień i już sam pod własnym ciężarem odrywa się od kiści.
Czytałem kiedyś, że jakiś gatunek banana wyginął, ale możliwe że coś mi się porąbało.

Ech, kiedyś to było.

#gownowpis #zalesie #banany
  • 10
@produkt: Banany zrywa się niedojrzałe, jak poleżą na półkach to wtedy trochę dojrzewają. Myślę, że to sprawa transportu, albo jakichś środków chemicznych, bo faktycznie jakoś ostatnio mi też nie podchodzą.
@A_R_P:

jadą trzy tygodnie w chłodni, a potem ładują w dojrzewalni. To dużo dla takiego banana :p


no ale kiedyś, te o smaku banana również musiały pokonać sporą odległość, żeby do nas trafić, a jednak nie rozpadały się po jednym dniu od zakupu.
W każdym razie cieszę się, że potwierdzacie że to jest jakieś pastewne gówno i że to nie jest coś nie tak z moimi kubkami smakowymi.
Ech, opierdzieliłbym takiego
@produkt jest sporo rodzajów bananów, nawet takie malutkie pęczki bananów, czerwone banany czy właśnie ogromne wielkie banany pastewne, używane do karmienia zwierząt albo na export do europy. Może trafiłeś na te ostatnie. Jak widzisz duże lub wielkie banany to prawdopodobnie to jedne z tych najgorszych i najtańszych gatunków.