Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi suplami w końcu?
Mamy powiedzmy
1)Kreatyna
2)Cytrulina
3)Beta alanina
4)Białeczko

Białeczko wiadomo potrzebne, ale co z resztą?

Czy faktycznie powyższe dają jakieś wzrosty mięśniowe, redukują zakwasy itd? Czy to walenie w #!$%@? i dla przeciętnego nie kulturysty nie ma to znaczenia i nic nie zmieni w naszym treningu, czy budowaniu sylwetki? #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #kalistenika

Czy Kretyna, Cytrulina, Beta-alanina to:

  • Walenie w chuja 28.5% (84)
  • Niezbędne substancje 10.2% (30)
  • Trochę pomaga, ale większej różnicy nie ma. 61.4% (181)

Oddanych głosów: 295

  • 34
@Rudinji
Suplementy to po prostu suplementy, dodatek do diety. Białko też nie jest konieczne jeśli dostarczasz odpowiednią jego ilość z zwykłego żarcia :) ale przy ściśle określonej kaloryce łatwo sobie takim czymś dopomóc i białko w diecie dobić.
Kreatyna to jakieś kilka % przyrostow więcej, no i wedle badań osoby na kreatynie były w stanie wykonać więcej powtórzeń względem osób które kreatyny nie brały, nie jakiś game changer, ale można brać, bo
@Rudinji: na początku zapomnij o dopingu, czy sterydach.Dieta dieta jedzenie jedzenie trening to jest najważniejsze.Pamiętaj ze mięśnie zbudowane na sterydach są tylko na chwile lepiej zbudowac je na zarciu niż na jakiś beta-alanina nalapiess w miesiąc pare kg mięsa a zejdzie po odstawieniu jeszcze szybciej
@Kramel800 gdzie ja coś o dopingu napisałem, sam nie wszedłem nigdy bo nie jestem pro ani na tym nie zarabiam trenuje dla przyjemności. A chyba lepiej sobie twaróg #!$%@? na kolacje niż kupować białka po 100 zł
@Rudinji: białko to nie suplement tylko makroskładnik, jak dostarczasz odpowiednią ilość z diety to białko w proszku nic nie zmieni

reszta suplementów to substancje które działają i jest to przebadane, aczkolwiek nie oczekuj że zrobią z ciebie nadczłowieka, jak ci nie szkoda tych 100-200zł miesięcznie na suplementy to bierz, nie zaszkodzą a coś mogą pomóc

trzeba tylko pamiętać w pierwszej kolejności najważniejsze są podstawy : trening, dieta, sen a suplementy to
@Rudinji: myślę że zależy od wieku oraz tego na jakim poziomie intensywności jest to wysiłek. Przy rekreacyjnym FBW 3x w tygodniu, bieganiu po 5km, pływaniu po 1km czy pedałowaniu przez 25km co drugi dzień nie ma potrzeby suplementacji. Co innego kiedy chcesz intensywnie przygotować organizm pod wyniki, maraton czy +150km rowerem.
  • 0
@Loginconajmniej4znaki @kuroszczur: Właśnie redukuje więc jako że mniej jem, wspomagam się białkiem. @luji No właśnie białka mam na miesiąc za 160zł a te serki, pitne jogurciki #!$%@?ło z cenami i są po 5 zł, oczywiście sporo jem serków, ryb itd ale nadrabiam proszkiem, cenowo wyjdzie na jedno, a też ciągłe jedzenie tych samych serków ryb po prostu może zbrzydnąć.