Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Programista here. Wytłumaczcie mi jak tu mieć szacunek do HRu, skoro one nie mają go ani trochę w stosunku do kandydata. Ostatnio przegapiłem telefon, po wygooglowaniu - firma do której składałem CV kilka tygodni temu. Oddzwaniam do rekruterki po niecałej godzinie - dostaję smsa: "oddzwonię później". Oczywiście nie doczekałem się już telefonu. Następnego dnia spróbowałem zadzwonić do niej jeszcze raz - nie odbiera. Wystarczy odebrać i powiedzieć że nieaktualne/cokolwiek. Tak samo jest po wykonaniu zadań rekrutacyjnych albo rozmowach technicznych - nigdy nie wiesz czy już proces zakończyli i kogoś wybrali czy jeszcze nie. Przecież nie ma w tym etapie już 100 czy więcej kandydatów, tak trudno jest wysłać prostą wiadomość o zakończonym procesie?
Ja #!$%@? po prostu.

#hr #korposwiat #korpo #rekrutacja #pracait #pracbaza #bekazhr #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: A ja mialem nieprzyjemnosc rekrutowac w tym roku do siebie do pracy, warunki podane w ofercie, wszystko cacy na pytania odpowiadalem mysle konkretnie i na chyba 8 umowionych spotkan przyszlo 3 osoby a 5 nawet nie dalo znaku chociazby glupim smsem ze nie przyjda, takze rozumiem oburzenie ze ktos nie oddzwania etc ale kandydaci robia dokladnie to samo
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ziomuś musisz się wyebać na te typiary z HR. Im szybciej się znieczulisz na te kur.wy tym łatwiej ci będzie w życiu. One mają cię w dupie, jesteś dla nich tylko kolejnym kandydatem, z którym muszą przeprowadzić po raz 1000 ten sam proces rekrutacyjny, te same pytania
i formułki wypowiedzieć. Ja czuję się zdrowszy od kiedy przestałem się nimi przejmować (z bólem podjąłem taką decyzję, bo z natury
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tbh dlatego nie podaje numeru telefonu w cv(tak wiem, zaraz 100 osób mi powie że przez to ominęło mnie 100 super ofert pracy!!1111). rekruterzy którzy prowadzą rekrutację na zasadzie wydzwaniania telefonów z CV jeden za drugim bo "może coś się trafi", jak nie odbierzesz to nie zostawiają żadnego info skąd dzwonili i po co, a nie są zainteresowani moim doświadczeniem i żeby umówić się na konkretny termin na rozmowę, to
  • Odpowiedz