Wpis z mikrobloga

Hej,

Jaka prowizje pośrednikowi za załatwienie kredytu daje PEKAO SA a jaka PKO BP? W PKO SA przy 600k kredytu prowizja dla pośrednika to 12000 (czyli 2% kwoty kredytu) a w PKO BP? Mam podejrzenia że pośrednik celowo nie przekazał mi pozytywnej decyzji z PKO BP czekając aż decyzję wyda PEKAO SA (wciąż nie wydało), po interwencji w banku (PKO BP) dowiedziałem sie, że decyzja została wydana 22-09... ponad 2 tygodnie temu. Wołam naczelny ekspert @marcpol. Czy gdyby moje podejrzenia się potwierdziły to czy mogę jakoś pociągnąć do odpowiedzialności pośrednika (notus)?

#bk2 #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 16
@bolcman: Wynagrodzenie pośrednika zależy od jego umowy z Notusem. Może być bardzo różne. Co do zasady jest ono jednak niższe w PKO BP. Jednocześnie z Twojego punktu widzenia Pekao SA ma mniejsze koszty początkowe i jest tańszym bankiem przez pierwszych 10 lat.
via Android
  • 0
@marcpol czas mnie goni z umową przedwstępna i nie mam czasu czekać na PEKAO SA, wiem że ma trochę lepsza ofertę ale nie jest to kolosalna różnica, zresztą brak przekazania informacji o decyzji kredytowej w PKO BP to jest jakieś kuriozum i moim zdaniem działanie na szkodę klienta, pytanie co można z tym zrobić? Reklamacja na tego konkretnego agenta w notus?
@bolcman: moze tak zrobic. Ja w 2021 dlatego wlasnie podpisalem umowe na oprocentowanie zmienne z ING.
3 miesiace czekalem wg doradcy na decyzje Santander 3.1% na 5 lat. Do samego konca mowil ze nie ma decyzji. Tymczasem dowiedzialem sie od pracownika banku, ze decyzja miesiac wczesniej zostala wydana, nie odpowiedzialem na nia i przepadla.

Dlatego wlasnie z calą sympatią do tak swietnych specjalistów jak @marcpol, drugi raz nie zaufal bym
@bolcman: nie wiem. Nie spodziewalem sie takiego amagedonu ze stopami w pozniejszym czasie i olalem temat. Szczerze watpie. Dowiadywal bym się bezpośrednio w banku. Osobiscie mialem kolezanke tam pracujaca.
via Android
  • 1
@Lumpenproletariusz dzwoniłem na infolinię PKO BP i prosiłem bota o połączenie z konsultantem xD potem w celu weryfikacji podajesz dane typu PESEL i podają Ci całe info, ale z tego co rozumiem żeby to było możliwe wniosek musi być zarejestrowany (czyli w systemie banku) u mnie wniosek złożony 17.07 a zarejestrowany 06.09... pośrednik twierdzi że wina banku, że tyle to trwało, ale nie do końca nie wierzę, szczególnie że przez ten czas
@bolcman: Właśnie dzwoniłem. Dostałem informację, że jeśli wniosek był złożony przez doradcę, to oni statusu sprawdzić nie mogą. U mnie wniosek złożony 08.09, więc dopiero nieco ponad miesiąc i pewnie jeszcze w systemie nie ma. (Tak zakładam)
via Android
  • 0
@jasiex3 no to ja pierwszym raz dzwoniłem we wrześniu czyli 2 miesiące po złożeniu wniosku przez doradcę, i wtedy już był wprowadzony w system xD choć mówię - wniosek złożony 17.07 a zarejestrowany 06.09... masakra
Reklamacja na tego konkretnego agenta w notus?


@bolcman: Możesz nawet wytoczyć powództwo cywilne.

Zwracam jednak uwagę na to, że w PKO BP panuje obecnie olbrzymi chaos. Bank jest kompletnie nieprzygotowany do obsługi tak dużej ilości wniosków. Dlatego w przypadku moich klientów pracownicy regularnie sprawdzają statusy wniosków i weryfikują postępy. Niestety, ale nie zawsze to pomaga. Już kilka razy zdarzyło się, że zostaliśmy okłamani przez pracowników banku.
via Android
  • 1
@marcpol rozumiem, u mnie sytuacja trochę się zmieniała mam wiadomości od agenta w których twierdzi, że mamy decyzję PKO od 2 tygodni, ale ja przecież chce PEKAO, więc czekamy na PEKAO... ja chciałem pierwsza która będzie, szczególnie że czekam 3 miesiące na kredyt, a po drugie nie poinformował mnie o tej PKO (mimo że twierdzi że tak zrobił, ale nie wysłał decyzji mailem, telefonicznie też tego nie zrobił) - może rozmawiał z
via Android
  • 0
@schreder nie ma prowizji, a w PKO BP jest 0,5% prowizji od wartości kredytu (przynajmniej ja tyle miałem), poza tym chyba pekao ma lepszą ofertę jeśli patrzymy na 10 lat
@bolcman ale ja w decyzji mam akurat zapis że muszę gówniane i dwa razy droższe ubezpieczenie nieruchomości brać od nich co. Może i trzeba prowizje płacić ale zaoszczędzisz przynajmniej 200zl.rocznie a będziesz miał ubezpieczenie nieruchomości full wypas. Dodatkowo z ubezpieczenia na życie można od razu zrezygnować w PKO bp bez kar..i te #!$%@? warunki pekao że podwojna rata ma wpływać i to jeszcze bezpośrednio od pracodawcy. Ja tam chyba idę w PKO
via Android
  • 0
@schreder no ja wziąłem PKO BO bo pierwszy wydał decyzję więc nawet nie wiem co tam PEKAO by zaoferował ale jeśli to co opisujesz to rzeczywiście PKO BP brzmi lepiej