Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Organizowaliśmy webinar po normalnych godzinach pracy (19). Z wyprzedzeniem robię arkusz z planem webinaru i dołączam helpdesk. Helpdesk dostaje przykaz od dyrekcji, żeby nam pomóc w przygotowaniach.

Dodaję notkę z prośbą o przyniesienie do sali konferencyjnej "najlepszego iMaca". Chcę mieć komp który da radę z OBSem i wyświetlaniem kilku okienek ze streamem. Helpdesk odczytał dokument, nic nie skomentował.

W dniu konferencji przychodzę do sali o 18, iMaca nie ma, helpdesku też nie ma bo już skończył pracę. Po komputer idę sam z portierem.

Następnego dnia pytam czemu tego komputera nie było. Odpowiadają, że "nie wiedzieli co to znaczy najlepszy iMac".

W magazynie mają iMaki z 2015 roku i M1 z 2022.

Czy ja udzieliłem niejasnych instrukcji, czy też oni są niespełna rozumu?

Pracują tu ponad 10 lat i było już tyle sytuacji których nie są w stanie ogarnąć, że sami dali mi dostęp administracyjny niemal do wszystkiego żebym się odczepił. Np. pytam, czy mogę z kamerki komputera w sali A zrobić transmisję obrazu do sali B za pomocą FFMPEGa lub NDI - czy są jakieś zabezpieczenia, czy porty są otwarte w sieci wewnętrznej, czy firewall to puści, to patrzą na zasadzie "czego ty człowieku chcesz". Czy zmęczeni życiem ponurzy pracownicy helpdesku to standard?

#pracait #korposwiat #helpdesk #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy helpdesk jest niespełna rozumu?

  • Tak 67.1% (55)
  • Nie 32.9% (27)

Oddanych głosów: 82

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: zwyczajnie mają to w dupie. A im więcej osób w helpdesku i mają realnie mniej do roboty, tym bardziej lecą w kulki. Bo będą się wzajemnie kryć, a odpowiedzialność się rozmywa.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: po prostu mają #!$%@? w spierdoxa co ich nachodzi i im zawraca dupe. chcą przyjść, o.d----ć swoje 8h zamykając tickety Ewy która straciła dostęp do VMki zeby stamtad otworzyć sapa i tworzyć vendorów, a tu jeszcze się z takim kimś muszą użerać xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie wiem. Jakby mi ktoś powiedział, że chce najlepszy komputer albo najlepszy laptop to pewnie wybuchłbym śmiechem, dziwnie to brzmi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Podstawowa zasada jest taka, ze jak chcesz coś mieć dobrze zrobione to nie zlecasz tego obcym ludziom tylko sam zalatwiasz. Ja bym zrobil tak, ze poszedl sam po tego maca i tylko potem zalozyl na to ticket.
  • Odpowiedz