Wpis z mikrobloga

Tl;dr: Różowa myśli, że się oświadczę teraz na wspólnym wyjeździe ale jednak nie xD 


Lecimy teraz do Paryża, później do Mediolanu, Wenecji. Czyli do najbardziej oklepanych miejsc na zaręczyny i zasłyszałem jej rozmowy z koleżankami bo myślała, że nie zrozumiem wszystkiego po kińsku. Plotkowały, że wszystko wskazuje na to, że się tam oświadczę. Szczególnie, że jakiś czas temu coś tam rozmawialiśmy o tym jak w innym miejscu uklęknąłem aby zawiązać sznurówkę xD 


I teraz mam taki plan #!$%@? sprytny, żeby zabierać ją na jakieś fajne kolacje w miejscach gdzie ludzie często się oświadczają i ostatecznie do niczego nie dojdzie xD.
Myślałem nawet, żeby nagrać reakcje i zrobić z tego kompilację do filmu na ślub (w przyszłym roku). Różowa nie ma kija w dupie i się nie obrazi a nawet wyszłoby z tego coś śmiesznego ale cały czas się gryzę xD 


Za miesiąc lecimy na #tajwan i będziemy spać kilka nocy u jej rodziców ale jak się przypadkowo dowiedzą o nieudanych zaręczynach to mogliby to wziąć śmiertelnie poważnie (szczególnie mama, która jest bardziej tradycyjna).
Swoją drogą trzymajcie kciuki bo nie wiem czego się spodziewać i to będzie nasze pierwsze starcie bitszkopt vs teście. 



A oficjalne włożenie pierścienia na palca planowane jest na Tajwanie albo w styczniu w Japonii. Później samotny trip do Tajlandii i Kambodży i w końcu tajwańskie weselicho.

#zwiazki #rozowepaski #heheszki #slub #niebieskiepaski
Bitszkopt - Tl;dr: Różowa myśli, że się oświadczę teraz na wspólnym wyjeździe ale jed...

źródło: Img_4360

Pobierz
  • 113
ona ma jakiś drugi paszport z chińskiej republiki ludowej tam gdzie nie uznają Tajwan?


@xqwzyts: To, że większość państw nie uznaje Tajwanu (wiele krajów ma z nimi nieoficjalne stosunki dyplomatyczne, np. zamiast ambasad mają biura handlowo-kulturowe), nie oznacza, że nie uznają ich paszportu. Nie tylko to, ale paszport tajwański gwarantuje wjazd bezwizowy do zdecydowanie większej ilości krajów niż paszport CHRL. Z jakiegoś powodu tylko Gruzja nie uznaje tajwańskiego paszportu.
nasi-lemak - >ona ma jakiś drugi paszport z chińskiej republiki ludowej tam gdzie nie...

źródło: Visa_requirements_for_Taiwanese_citizens

Pobierz
@Krole: lepsza?? po pierwsze nie jestem zainteresowana, bo czytajac jego komentarze widac, ze ma sie do czynienia z niezaradnym spolecznie bucem, po drugie na zdjeciach widac jego chude nozki, ktore wywoluja u mnie odruchy wymiotne; ten koles to suchoklates-przegryw
  • 1
@anita-kowalewka: no tak było nie zmyślam. Chude nóżki miałem przed siłownią fakt, na zdjęciu może tak wyglądać bo są długie. Fałszywy różowy przegryw będzie analizować ze swojej piwnicy każdy element zdjęcia. Nawet nie kasuję ci postów i nie czarnolistuję bo nie wiem co poczniesz ze swoim życiem.
Dla twojego zdrowia będzie lepiej jak usuniesz bezpiecznie konto i poświęcisz ten czas dla siebie zamiast skupiać się na innych- taka moja rada
  • 1
@wuwuzela1: Jest tutaj kilka kwestii, które musiałbym poruszyć.
1. Umowa między tajwańską agencją, a polskim uniwersytetem- czyli dany uniwerek ma podpisaną umowę i ściąga hurtem dużą liczbę studentów z konkretnego kraju. Nie działa to na zasadzie ogólnego naboru i każdy sam aplikuje i wszystkim się zajmuje- od tego są agencje.
2. Łatwiej jest się dostać na polski uniwersytet. Z racji, że jest tam bardzo dużo chętnych i trzeba mieć wybitne wyniki
2. Łatwiej jest się dostać na polski uniwersytet z racji, że jest tam bardzo dużo chętnych i trzeba mieć wybitne wyniki w nauce (azjaci pod tym względem są dobrzy i ciężko jest konkurować z dużą ilością uczniów, którzy mają wysokie wyniki).


@Bitszkopt: To sie zawijasz z różową do UK ?

Studia w Polsce są kosmicznie drogie


@Bitszkopt: W porównaniu do UK czy GER są tanie.
U nich nie da się
  • 0
To sie zawijasz z różową do UK ?


@wuwuzela1: Prawdopodobnie tak, bo ciężko wszystko pogodzić. Spędzimy ok. pół roku na tajwanie do czasu aż cała papierologia zostanie ogarnięta (bo jest masa dokumentów).

U nich uniwerki są zatłoczone. Tamtejsi studenci medyka są mniej zamożni i co zabawne- dla nich osoby, które studiują w europie są bananami czy tam innymi oskarkami. Twierdzą, że te bananki w zasadzie kupują sobie papierek bo w tej
) ma takie branie i podoba się polskim dziewczynom.


@Bitszkopt: pewnie jakieś fanki Kpopu i kawaiii look.
Czyli ewidentnie klasa wyższa/klasa bogata z prawdziwego zdażenia tu przylatuje na sudia. Dzieci Prezesów czy przedsiębiorców zarobionych to minimum ,itd itp bo zwykłego Head of department nie było by stać na takie cuda dla dziecka.

Czym sie zajmują na tajwanie starzy twojej różowej? Ty jak rozumiem jakieś IT i remote job ?
  • 0
@wuwuzela1: Sporo tych fanek kpopu. Jeden powiedział mi, że krąży u nich taki żart że jak jakiś znajomy chce się zabawić ale nie ma jak i z kim, to żeby poszedł do kbaru i wyjdzie z dziewczyną z polski.

Czyli ewidentnie klasa wyższa/klasa bogata z prawdziwego zdażenia tu przylatuje na sudia


Tak. Różowa na początku znajomości zwróciła mi uwagę, żebym sobie nie myślał że wszyscy studenci z Tajwanu są tacy jak
Tata ma swoją klinikę, a mama zajmuje się domem (bardzo typowy schemat) ale i tak bylem zdziwiony, że jeden stary jest w stanie utrzymać całą rodzinę i wysłać dwójkę dzieci na drogie studia w europie.


@Bitszkopt: Typowy dla rodzin z klasy wyższej ;-)
Jak w tym filmie PARASITE ;-)

Ale tak mniej więcej, to zajmuję się muzyką i innymi biznesami


@Bitszkopt: Pytam w związku z strukturami feudalnymi panującymi w Azji
  • 0
Pytam w związku z strukturami feudalnymi panującymi w Azji


@wuwuzela1: Rodzice mają ogromny wpływ na przyszłość dziecka i chociaż tajwan jest bardzo liberalny stąd też zmienia się mentalność to jest to taki tradycjonalistyczny miks. Rodzice potrafią wałkować córce, że jej chłopak jest za niski chociaż sami mają po 160cm. Rodzice z racji swojej pozycji narzucają swoje wymagania i chcą, żeby chłopak miał podobny status do nich, a nawet wyższy. Dlatego wbrew