Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali prawnik? Chciałbym wrócić do sprawy Majtczaka.

Jak to jest, że niby prokuratura złożyła błędny list ekstradycyjny i Majtczaka nie można sądzić z innego paragrafu?
To nie mogli wysłać sprostowania lub drugiego listu? Co i rusz zdarzają się pomyłki w urzędach, sądach, etc. i przeważnie można napisać sprostowanie wyjaśnienia, dopisać aneks, cokolwiek.
A na szczeblu międzynarodowym się nie da bo co? Bo pierwsze słowo do dziennika a drugie do śmietnika? xD Lata dyplomacji, utrzymywania dobrych stosunków, zawiązywanie współprac, a nie można sprostować "pomyłki" we wniosku? xD Tym bardziej, że zauważyli to zanim w ogóle wniosek trafił do rozpatrzenia (bo chyba do tej pory nie został rozpatrzony).

#a1 #seba #bmw #wypadek
  • 3
@BigZ Mirek ogarnij się, jaka kuźwa pomyłka? jeszcze raz zapytam JAKA POMYLKA? przecież ta sprawa to jawne kolesiostwo i wzajemna współpraca żeby Sebusiowi włos z głowy nie spadł, od samego początku mu pomagali i robili wszystko żeby mu włos z głowy nie spadł. nie łudz się chłopie nic mu nie zrobią przecież on nawet krzywdzacego wyroku nie usłyszy o ile jakikolwiek usłyszy bo w tym momencie nie zapowiada się nawet na klapsa
via Wykop
  • 0
@nemo007: Przyjacielu, przeczytaj dokładnie do napisałem, zanim zaczniesz się pompować. Napisałem "pomyłka" w cudzysłowie. Nie interesują mnie głośnie bezsensowne opinie a fachowa odpowiedź czemu żaden dziennikarz nie zapytał na konferencji prasowej prokuratury: "To dlaczego nie złożycie nowego wniosku/uzupełnicie wniosku o możliwość rozszerzenia zarzutów o zabójstwo ze skutkiem ewentualnym". Ewentualnie dlaczego takie coś jest niemożliwe.
@BigZ: tu nie chodzi o to że pomyłka.
List gończy i wniosek o ekstradycja był za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

To że w jakimś momencie prokurator postanowił w mediach błysnąć zarzutem morderstwa to był tylko strzał na wiwat, po którym ktoś mu przypomniał że jak się wystawia wniosek o ekstradycję za przestępstwo zagrożone karą do max 12 lat więzienia, to nie wolno go wsadzić potem na dożywocie.

Całość jest zupełnie bez znaczenia,