Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki. Serio mam zapiexdalać do 65 roku życia, czyli jeszcze 34 lata? Przecież to jest wprost najlepsza, encyklopedyczna definicja piekła.

Nie no bez jaj. To musi być jakiś straszny sen, z którego zaraz się obudzę w willi z basenem rodziców milionerów, co nie?

Powiedzcie, że tak.

#przegryw #pracbaza #depresja #praca #bananoweoskarki #emerytura #pieklo #zycieismierc
  • 29
@AMBIWALENTNYPSIUR: XDDDDDDDD
Ogółem, według wspomnianych demografów, średnia długość życia w Europie pierwszej połowy XVIII wieku wynosiła od 25 do 28 lat, a w drugiej zaczęła się podnosić do nieco ponad 30 lat.

Nie oznacza to oczywiście, że ludzie zwykle dożywali tylko do trzydziestki, albo że w społeczeństwie brakowało osób starszych. Szansa na zgon w niemowlęctwie lub dzieciństwie i na przedwczesną śmierć na skutek choroby była jednak tak duża, że dawała szokująco
Szansa na zgon w niemowlęctwie lub dzieciństwie


@Chlopski_chlop_chlopowiczowicz: Dlatego trochę bez sensu ta statystyka, co mnie tak naprawdę obchodzi że moje pięcioro rodzeństwa zmarło w wieku od 3 dni do 7 lat i dlatego "średnio" ja będę żył 25. Chciałbym zobaczyć taką średnią po odcięciu z próby przypadków odstających tj. niemowląt i dzieci. Coś w rodzaju prawdopodobieństwa warunkowego, że skoro już się urodziłem zdrowy i dożyłem np. dwudziestki, to na ile
@salad_fingers: Wyniki badań na cmentarzu Munsterhof w centrum Zurychu na którym od połowy IX wieku do końca XII chowano okolicznych mieszkańców :

Średni wiek pochowanych - 28 lat
Dorosłości dożywała ok. połowa noworodków.
W przypadku osób które dożyły 20 lat spodziewana długość życia wynosiła 57 lat dla mężczyzn i 49 lat dla kobiet.Różnica spowodowana śmiertelnością okołoporodową.

40% mieszkańców dożywała 50 lat a ok 15% - 60.