Wpis z mikrobloga

Siemka,
zawsze miałem marzenie, żeby przebiec maraton no i w końcu chcę je spełnić.

Biegam od niedawna, jestem w stanie walnąć trasę 10km bez jakiejś mega zadyszki.

Oczywiście nie będę go biec w ciągu najbliższych miesięcy, bo chcę się odpowiednio przygotować, ale taki wrzesień/październik 2024 moim zdaniem wydaje się realny. Dodatkowo, żeby zrobić taki checkpoint, startuje w półmaratonie pod koniec marca.

Pytanie do doświadczonych biegaczy - czy polecacie jakiś plan treningowy do maratonu? Jestem w stanie sporo trenować, trenuję też siłowo. Wiem, że każdy powinien mieć plan dostosowany pod siebie, ale szukam chociażby inspiracji jak to powinno wyglądać.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

#bieganie #maraton #polmaraton
  • 7
https://nnmaratonwarszawski.com/plany-treningowe/
Sam jechałem wedle planu z zegarka i sprawdziło się to.

Jak dopiero zaczynasz biegać, to warto byłoby iść po kolei i skupić się na 5/10 km oraz szybkości. W kolejnych sezonach rozważać półmaraton a jeszcze później maraton.
Chociaż jeśli się upierasz, to w 10 miesięcy spokojnie przygotujesz się do maratonu.

Pomyśl o jakimś badaniu serca, chociażby o EKG i osłuchaniu serca przez lekarza.
@ogsosna: większość planów jest rozpisana na 18 tygodni, w tym momencie nie ma co się pakować w plan pod maraton. IMHO powoooli zwiększaj kilometraż, ale tak serio powoli. Tak żeby w marcu połówka weszła nie jako wyzwanie tylko ok zrobiłem to. Do tego jakieś akcenty szybkościowe do marca, i dopiero wtedy plan pod maraton.