Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: gość jest gównianym midasem tagu. Dosłownie. Zauważyliście, że im bardziej się ekscytuje jakimś tematem tym bardziej dzieje się na odwrót niż zakłada? No dosłownie ewenement.
Dolar po 6 złotych? Zwała w dół. Stopy 12%? Obniżki. Brandzlowanie się do fra 6x12? Stagnacja i ruch w dół xd przykładów bez liku.
Właśnie czytałem, że przewiduje dolara po 3,8 zł (nagle osrywana złotówka się podoba), też na to liczę, ale już się obawiam,
@Pomarancza_2310 n tagach #gielda i #kryptowaluty jego aktywność wyglada podobnie, jak się odpala i pisze wysrywy z duża częstotliwością, ze coś będzie spadać, to rośnie. Pamietam jak przed wystrzałem na BTC, kiedyś cały weekend smarował wpisy, jak to on stawia shorty na krypto, bo przewiduje tam spore spadki, dosłownie dzień czy dwa później, BTC sie odpalił i zrobił w kilka dni jakieś +40%
@perfumowyswir: w co on już rzekomo nie pakował tej kasy. Pamiętam też coś o akcjach Coca-Coli.

Jeszcze oczywiście w kółko #!$%@?ł jak to wakacje kredytowe pójdą na, hehe, "gofry w Mielnie", a tymczasem Polacy rekordowo nadpłacili kredyty w tym czasie. XD
@perfumowyswir: Jeszcze bym zrozumiał jakby to pisał jakiś Kuba Midel czy Rafał Zaorski który ma swoje własne mieszkanie i na koncie tyle gotówki że mógłby to władować w kilka innych na wynajem ale nie chce bo ma lepsze alternatywy inwestycyjne.

Mick (o ile wynajmuje, a nie mieszka z rodzicami) przepala kupę asy na wynajem i caly czas pisze jacy sa głupi ludzie co kupili mieszkanie żeby tam mieszkać i nie zawracać
@Tiab: Dzieki XD

@mickpl Powiem ci typie jedno.. nie masz pojecia o kawalerkach w Sosnowcu i widac zes pewnie hanys skoro tak sie odnosisz do Sosnowca.

Przebitka na wynajmie kawalerek w Sosnowcu jest o wiele wieksza niz w takich Katowicach.
Porownaj sobie koszt zakupu.
Zobacz sobie ceny sprzedazy / wynajmu kawalerek w Sosnowcu na osiedlu np. Piastow gdzie ludzie czesto gesto pracuja w Katowicach a z Sosnowca maja raptem 10 min
@enten: Szczerze to by mial 8% na kursie w przeciagu 2 lat. Nie zapominajmy, ze jeszcze jest tam dywidenda wiec tak realnie nie utopil kasy tylko slabo zarobil o ile kupil.

Buffet kupowal Heinz chyba po $30 teraz jest $33 + dywidendy i tez jakies 2 lata temu podczas pandemii. Tylko, ze Buffet to kupowal za miliony i tak sie bawic można majac taka kase XD

Po jego wpisach widac zachowuje
Właśnie czytałem, że przewiduje dolara po 3,8 zł (nagle osrywana złotówka się podoba), też na to liczę, ale już się obawiam, że w poniedziałek zobaczymy 4,2 zł za dolara xd

Na jego miejscu już bym był kłębkiem nerwów.


@Pomarancza_2310: A bo to będzie pierwszy raz jak w okolicy 3,90 dularek zmienił kurs? Dokąd niby ma spadać?
Też kiedyś wierzyłem w pierdoły spadkowiczów


@Pomarancza_2310: Nie wiem kumie, mnie się moje spadkowe przekonania spełniają - nominał mojej pensji rośnie szybciej niż nominalna cena metra w interesującej mnie części Warszawy, za to nominał czynszu nadal jest dużo poniżej tego, co bym becelował za kredyt hipo.

Wielkośc kapitału na spekulację zaś też rośnie - ale nadal czułbym się niekomfortowo wydając na kupno betonowego złota.

Jak to jest gdzieś dalej w Polsce