Wpis z mikrobloga

@programista15cm: chodzi też, o to, że spędzam sporo czasu za biurkiem, mam okrągłe plecy i problem z lekkim bólem w okolicy łopatek. Regularne zwisanie na drążku, pompki i punktowy masaż kauczukową piłką rehabilitacyjną całkowicie ten ból eliminuje. Wolałbym przy tym zostać ale zwiększyć intensywność.
@programista15cm: no ale w zasadzie nie potrzebuję fizjoterapii, nic mi nie jest, zaokrąglonych pleców już nie naprawię bo jestem już po okresie wzrostu i nic mi nie dolega a jedynie dosyć lekki ból w okolicy prawej łopatki gdy się zastoję. Chciałbym schudnąć i może udałoby się zrobić jakiś lekki brzuch, klatkę i biceps.
@cotozazycie: jeśli chcesz ćwiczyć z ciężarem własnego ciała, to możesz popatrzeć na jakieś WODy crossfitowe jak np Murph. Chociaż pewnie na początek ww. będzie zbyt wymagający.
Generalnie lepiej iść na siłownię, wtedy Cię nic nie ogranicza i masz większe możliwości.
Jesli chodzi o chudnięcie/nabieranie mięśni, to bez diety będzie zdecydowanie trudniej niż w przypadku, gdybyś liczył kalorie - pamiętaj o tym.
@cotozazycie: co ty #!$%@?, weź się za siebie. Pewnie masz kompletnie zatracony rytm ramienno-łopatkowym - zgłoś się do jakiegoś Fizjo albo wykorzystaj 10000 filmów na youtubie w tym temacie - ja osobiście polecam Toma Morrisona, on ma dużo bardzo łatwych do wykonania ćwiczeń na odzyskanie funkcjonalności tego stawu. Okrągłe plecy to nie jest jakieś wynaturzenie niemożliwe do naprawy - kwestia wzmocnienia właściwych mięśni i rozciągnięcia innych w pełnym zakresie - ogólnie
@cotozazycie:
Ja robie tak:

dzien 1 (klata/brzuch/biceps):
- wyciskanie na ławce
- w zwisie nogi do poręczy (ew kolana do klatki jeśli nie dasz rady)
- Uginanie przedramion ze sztangą

dzień 2 rest day

dzien 3 (nogi/barki)
- wyciskanie żołnierskie
- przysiady
- wspinanie na palce z sztangą na stocjąco

dzień 4 rest day

dzień 5 (plecy/triceps)
- martwy ciag
- wioslowanie
- podciaganie
- Prostowanie przedramion jednorącz z linką wyciągu