Wpis z mikrobloga

#lekarz #dieta #zdrowie #refluks #zgaga #sibo #dietetyka

Czy jest ktoś w stanie polecić dietetyka klinicznego który przyjmuje online? Mam zniszczony układ pokarmowy (refluks, nadżerki, sibo, sifo), a każda wizyta u gastrologa kończy się tylko tym że czuję się gorzej, sporo badań porobionych, wiem co mi dolega, tylko szukam osoby która by się tym zajęła. Cena nie gra roli ale nie chcę też 500 zł za 30 minut wizyty czy dietetyka, który jedyne co poleci to suplementy od sponsorów.
  • 15
@Kokoszka99: Wrocław - Dorota Waśko-Czopnik, gastrolog i dietetyk, nie będzie tanio ale jeśli jest z tobą źle to umów się... to chyba jeden z najlepszych gastrologów w Polsce...
@Emill: zostaje dzwonić na numer chyba, yes? Bo nie widzę opcji umówienia wizyty, ale online na pewno jest taka opcja czy nie orientujesz się? Bo ja na północy Polski mieszkam
@Kokoszka99 oj nie orientuje się, ale wiem że ludzie tam do niej też z połowy Polski się zjeżdżają..
Terminu też nie spodziewaj się że znajdziesz w tym miesiącu..
@Kokoszka99: niestety... ja leczyłem się tylko stacjonarnie, badania robiłem u tej którą ci poleciłem i skończyło się zabiegiem (POEM - miałem achalazję)..
@Kokoszka99: to tak w skrócie - refluks mam od 2013-2014 roku, przynajmniej od tego czasu pamiętam.. nie miałem jakichś mocnych objawów, poza tym, że czasami pojawiał się w nocy ból w klatce piersiowej - chodziłem do #!$%@? lekarzy, którzy nie kazali niczego specjalnego brać (ewentualnie tylko objawowo), a z czasem zacząłem mieć problemy z przełykaniem - nie raz krztusiłem się jedzeniem - po prostu dolny zwieracz przełyku nie chciał się otwierać
@Kokoszka99: ja gastroskopie robię w znieczuleniu ogólnym - kosztuje więcej, ale #!$%@?.. nie chcę się męczyć..
i ta pierwsza się nie udała, bo podobno przy badaniu zacząłem się dławić jakimś płynem który jeszcze miałem w żołądku więc musieli się wycofać i przerwać badanie... do kolejnego badania już nic nie jadłem i nie piłem przez 24h.

Ja akurat miałem książkowe objawy achalazji, te badania to głównie robione po to, aby była podkładka
Emill - @Kokoszka99: ja gastroskopie robię w znieczuleniu ogólnym - kosztuje więcej, ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-03 123104

Pobierz
@Emill: mi właśnie też ta gastropatia żółciowa wyszła + nadżerki krwotoczne wywołane przez żółć, u mnie najprawdopodobniej przyczyną jest SIBO i zaburzone MMC, po prostu wolno pracują jelita przez co żółć do żołądka wraca, a napięty brzuch od roku powoduje że żołądek nie wytrzymuje i treść wypluwa w górę. W czwartek rozpoczynam leczenie ziołowe, liczę że będzie git