Wpis z mikrobloga

Czy terapia EMDR może pomóc na ciągłe wracanie do przeszłości? ciągle czuje emocje z przeszłości, wracają ciągle do mnie jakieś dni, czuje niepokój, mam za sobą czarny okres, nie wiem czy to trauma a nawet jeśli to cały ten okres 4 lata wywołał u mnie traumę i tak naprawdę nie wiem do czego mam wracać bo wiele złego się działo, wiem ze mam problem ale dokładnie nie wiem gdzie leży jego źródło. #depresja #nerwica #ptsd #psychoterapia #psychika #zdrowie #trauma
  • 11
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni zdiagnozuj się jak już Ci wiele razy pisałam i pod to wybierz psychoterapię i daj papiery z diagnozy temu psychoterapeucie. Tyle ile wkładasz wysiłku w pisanie tych wielu postów to już dawno byś był zdiagnozowany i był już kilka tygodni lub nawet miesięcy w odpowiedniej dla Ciebie psychoterapii którą wybraliby Ci specjaliści a nie randomy z internetu
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni taka diagnoza co piszesz często jest zła lub niekompletna. Przeżyłam 5 psychoterapii gdzie 4 pierwsze wybrałam sama lub psychoterapeuta z którym mi nie szło mi coś zaproponuwal i mi nie pomagały lub wręcz szkodziły bo wybrałam sama nurt co wydawał mi się być najlepszy i terapeuta na takowej mnie „zdiagnozował” i się okazało że źle. Po testach diagnostycznych poszłam na psychoterapię dobraną nurtem przez psychiatrę pod wyniki testów i… psychoterapia trwała
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni tak jeszcze dodam że formalnie psychoterapeuta nie ma uprawnień diagnostycznych i jeśli by Ci wpisał że masz borderline to żaden sąd czy urząd by tego nie uznał, bo psychoterapeuci specjalizują się w wąskich zaburzeniach a na reszcie się nie znają, więc jak przyjdziesz do terapeuty co się specjalizuje w PTSD to jak masz realnie complex-PTSD które jest podobne ale nie identyczne to on uzna że jego diagnoza jest prawidłowa i będzie
  • Odpowiedz
@JesteMlodyGzGdyni w jakiejkolwiek poradni zdrowia psychicznego na NFZ lub prywatnie. Niektórzy prywatni psychiatrzy mają uprawnienia do wykonywania takich testów. Ja robiłam u prywatnego psychiatry ale sieciowkowe poradnie zdrowia psychicznego obok oferty psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów mają ofertę diagnostyki zaburzeń osobowości, neuroroznorodnosci lub testy przesiewowe innego typu.
  • Odpowiedz