Wpis z mikrobloga

@Nofenak: W prawie każdej można zastosować strategiczne DDD jak i prosty CQRS gdzie rozdzielamy logikę i modele do zapisu od odczytów mając pod spodem jedną bazę danych. Co do wzorców taktycznych DDD to w prostych apkach nie ma to innego sensu niż przedstawienie idei. Próba chwalenia się umiejętnością modelowania domeny na trywialnych przykładach to bardziej red flag niż potwierdzenie umiejętności.
@Nofenak: Zrób jakąś bibliotekę do języka w którym programujesz która będzie rozwiązywała jakiś problem. Kilka gwiazdek na githubie i kilka pobrań w managerze pakietów robią o wiele lepsze wrażenie niż kolejna todo lista której nikomu nie chcę się nawet uruchamiać.
@Nofenak: link shortener. W miarę prosty koncept, da się fajnie zaimplementować, do tego jesteś w stanie to postawić na darmowej wersji chmury. Jeśli dodatkowo aplikacja działa i jest wystawiona na świat zewnętrzny, to już w ogóle sztos, bo będzie to znaczyło, że musiałeś liznąć coś chmury.
@Nofenak: drugi pomysł to rozwiązywanie własnych problemów, zbadaj swoje potrzeby, zbierz wymagania i stwórz coś co realnie pomoże Ci w życiu. Zwykle może to być apka podobna do istniejących do rynku, jednak robiąca coś lepiej, ładniej, taniej, szybciej.

Terzeci pomysł gdzie naprawdę możesz wykazać się kreatywnością to gry. Jak będzie się fajnie klikało to klient będzie miał miłe skojarzenie z Twoim portfolio. Ja klientów zdobywałem właśnie w ten sposób - stworzyłem