Wpis z mikrobloga

Mirki mi Mirabelki, pytanie co się dzieje z majątkiem który został zakupiony na firmę (JDG) na FV po zamknięciu tej działalności. Kupiłem na firmę komputer, samochód, drukarki, różne narzędzia, wszystkie faktury były kosztami i obniżały mi podatek dochodowy i składkę zdrowotną. I teraz załóżmy że chcę zamknąć działalność. Czy za pół roku mogę sobie taki samochód/drukarkę 3d sprzedać jako osoba prywatna? czy będę musiał od tego płacić dochodowy nie mając już działalnośći? Pytanie hipotetyczne.
#dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #firma
  • 6
@Kononienko: Protokół przekazania środka trwałego na potrzeby własne. https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00271 . Zapłata podatku zależna jest od ceny i czasu firmowego wykorzystania środka trwałego. Możesz też wystawić na aukcję allegro jako firma, i potem licytować kupno jako osoba prywatna. Wtedy US będzie ciężko podważyć zmniejszenie wartości, jeżeli nie możesz skorzystać z przekazania bez zapłaty podatku, o ile w miarę sensownie opiszesz aukcje
@Kononienk Wszystko powinieneś rozliczyć, pokazujesz dochodowy i VAT od aktualnej wartości. Tylko z uwagi że nie ma już ewidencji wyposażenia to tak trochę sierpnia można to zrobić. Jak masz laptopa kupionego 5 lat temu którego którego nie ma w ewidencji czy środkach trwałych to pomijasz ale świeże rzeczy o istotnej wartości trzeba rozliczyć
@zibizz1: ale po 5(6) latach mogę zmielić FV KPiR Deklaracje VAT, więc jeśli to były rzeczy nie wprowadzone do Ewidencji środków trwałych to skąd mają być rozliczone ? (nie wiem jak by to wyglądało z zakupami z tego roku gdzie już wszystko US widzi)