Wpis z mikrobloga

jak nie wydaje zezwoleń? Jakie pojedyncze sztuki? U mnie w regionie ochrona wydała na kilkanaście sztuk zezwolenie na odstrzał bo degradują środowisko.


@dzidek_nowak:

1) Populację bobra w Polsce szacuje się na 140 tys. osobników (liczenie z 2020), kilkaset odstrzelonych sztuk na województwo (bo tak jest podzielony RDOŚ) to nadal jest znacznie poniżej zdolności regeneracyjnych gatunku o takiej liczebności.
2) Odstrzeliwuje się nie z powodu degradacji środowiska (bo na środowisko mają jednoznacznie
@PfefferWerfer ja pier... rdos wydał zezwolenie na odstrzał u mnie bo degradują środowisko kilka km od siedlisk ludzi a ten mi będzie wklejał gotowe formułki, że jedynie przez konflikt z siedliskami ludzi i zalewanie dróg xD
Szkodnik z bobrami i tyle.
Szkodnik z bobrami i tyle.


@dzidek_nowak: Zaorane, jak na profesora biologii albo hydrologii przystało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja pier... rdos wydał zezwolenie na odstrzał u mnie bo degradują środowisko kilka km od siedlisk ludzi


Podeślij decyzję, przeanalizujemy działanie RDOŚ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe że podliczyli, że taniej go odstrzelić niż wypłacać odszkodowanie co roku tym samym rolnikom za te same zalane
@GrimesZbrodniarz jak to jest, że największymi hipokrytami są świeże konta jak twoje od 7 miesiecy.
Jak tam ban? Że musiałeś multi zrobić trollu?

@PfefferWerfer czekaj, już wrzucam skany decyzji, tylko pójdę poszukam w pudełku, poskanuję i zlepię w PDF i Ci wyślę zakreślone.
Jeszcze czego. Nie będę tracił czasu na randoma z portalu gdzie najpierw broniono ograniczeń COVID po tym ukraińców a i jeszcze bobry xD

@mroznykasztan opisywałem tu kiedyś to szczegółowo
@dzidek_nowak ja wiem że gryzą wszystko ale zazwyczaj są to miękkie drzewa, to na zdjęciu musi im ewidentnie pasować że wzięły się za nie. U nas jest tego plaga. Ludziom drogi dojazdowe zalewają, sady wycinają, masakra.
czekaj, już wrzucam skany decyzji, tylko pójdę poszukam w pudełku, poskanuję i zlepię w PDF i Ci wyślę zakreślone.

Jeszcze czego.


@dzidek_nowak: Ale decyzje RDOŚ są z reguły dostępne online w ich BIPie, nic nie musisz redagować. Poza tym obaj dobrze wiemy, że to nie ty dostałeś to zezwolenie, nie znasz jego treści ani warunków i po prostu słyszałeś coś o odstrzale pocztą pantoflową, a teraz zgrywasz eksperta ( ͡°