Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracait #scrum #sprintyjacka

Super ziomek, już rok temu mówił, że na daily nie powinni być Gestapowców Scrum Masterów odpytujących każdego programistę co kto zrobił, ale nie.

Wykopki dalej 100 lat za USA i bronią roli Scrum Mastera odpytującego programistów co zrobił i obniżającego estymaty, by zrobić presję czasową na dowożenie w sprintach

Posłuchajcie, zrozumcie, zaakceptujcie i zróbmy w końcu scrumową rewolucję! Wywieźmy Scrum Masterów na taczkach!
- dość spowiadania się każdego dnia z każdej minuty dnia poprzedniego! Żądajmy brak Scrum Masterów na daily!
- dość nauki wyłącznie po pracy, nauka w czasie pracy to nasze prawo!
- dość wiecznego wysłuchiwania na retro odnośnie naszej niskiej wydajności! Tylko bug może nas sądzić!
- dość przyzwalania na zaniżanie estymat!
- dość używania burn-down-chartów do zrzucania winy na programistów
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracait #scr...
  • 14
Scrum Masterów odpytujących każdego programistę co kto zrobił


@nad__czlowiek: Scrum master się czymś takim nie zajmuje xD

obniżającego estymaty


Kolejna rzecz, którą się scrum master nie zajmuje.

Z narzekaniem na scrum jest najśmieszniejsze jest to, że najbardziej narzekają ludzie, którzy nawet nie wiedzą czym jest scrum i co robi scrum master xD
@Pharos: taa, za każdym razem jak zmieniam pracę to lepsza kasa, ale bardziej czepialscy ludzie

W pierwszej pracy nie miałem czegoś takiego jak logowanie czasu czy burndown charty, teraz to jak nie zaloguje 15 minut to mam calle w piątek żebym zrobił update ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@LazyInitializationException: gdzieś już słyszałem takie tłumaczenia że to nie był prawdziwy komunizm :-) tutaj prawdziwy coach scrum masterów mówi do czego służy daily scrum: https://youtu.be/PnBiYrvu16I?t=96, tutaj inny coach scrum masterów mówi jak sprzedać scruma: https://youtu.be/qKnMfv_IgGY?t=101 . Jak widać to pranie mózgu poprzez ceremoniały, rytuały i nowomowę jednak działa bo zasoby ludzkie w to wierzą i mają nadzieje, bardzo dobrze. Wystarczy zasobom ludzkim zmienić nazwy na ładnie brzmiące z micromanagement na daily