Wpis z mikrobloga

na ile to jest prawdziwe to spalanie 800-900kcal w godzinę na #zwift #szosa
60-70rpm, 230-250avg, średnia około 30kmh około godziny jazdy, bo nie wiem czy jest się czym chwalić czy jednak nie? xD
  • 21
xD czyli ja ważący 65+/- wkładam taka samą siłę, by wykonać podobną pracę co mati, który waży 90?


@Desmosedici:
Żeby przemieścić 65 kg potrzeba mniej pracy niż żeby przemieścić 95 kg, szczególnie pod górkę, bo na prostym to głównie CdA (opór aerodynamiczny) ma znaczenie. Jadąc z tą samą mocą, spalacie podobną ilość kalorii (kwestia kto ma sprawniejsze mięśnie), ale możecie jechać z różną prędkością. Możecie mieć inny bilans węglowodorów do tłuszczy,
@mati1990: ja #!$%@? Mati, to nie jest kosmiczna technologia żeby się nad tym nie wiadomo jak spuszczać, bierz jakikolwiek pas na klate i będzie dobrze. Po taniości to magene albo coś z decathlonu
  • 0
@teryuu: taaa tak samo jak matę bierz najtańszą, teraz muszę obładować tył hantlami bo się zwija :(
nie mam na ten temat pojęcia po prostu podaj dobry model
@mati1990:
Ja tam patrzę jak mi się zmienia w czasie EF, moc podzielona przez tętno. Niestety teraz przez COVIDA tak to mi się posypało że szkoda gadać :(
Długie treningi można planować według tętna, na przykład 2h w S2 a krótkie interwały na mocy np. 10m w Z4.
  • 0
@i-marszi: ej ale wiecie że że nie trenuje do niczego, nie startuje w wyścigach po prostu tylko i wyłącznie wyrzucam nadmiar energii i spalam tłuszcz nic więcej nie mniej, a że źle rozłożę siły i wykończę się w 30 minut to doturlam się przez kolejne pół, może następnym razem uda się lepiej. Jak nie to i tak po tygodniu noga sama się polepszy i cyk wytrzyma 40minut i tak dalej :D
@mati1990: 250w avg to masz równo 900kj = z marginesem błędu 900kcal realnie przepalone. Tętno nic nie ma tutaj to gadania, tylko realnie włożona praca w pedały.
  • 0
@Poemat: mireczki ci co mnie bardziej znają wiedzą że lubię #!$%@?ąć tętno tak że aż mi się mroczki pokazują przed oczami albo aż mnie zemdli i boją się że się wykończę albo o otoczenie jak stracę przytomność i wpadnę pod auto nie ukrywam realny scenariusz