Wpis z mikrobloga

robię gui do mojej nowej gry. mam nadzieję że nikt nie posądzi mnie o plagiat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sama akcja gry będzie się działa około 2170 roku. w Polsce. na śwecie w 21 wieku przez coraz większe ogłupienie społeczeństwa poziom wykształcenia spadł do takiego stopnia, że pod koniec roku 2024 przez błąd ortograficzny w instrukcji obsługi wyrzutni rakiet jakiś robol bez podstawówki zatrudniony po znajomości wystrzeliwuje rakiety w waszyngton zamiast w łódź bałuty rozpętując przy tym apokalipsę.

w 2170 roku twoim celem jako głównego bohatera jest posadowienie podwalin dla nowego lepszego świata na zgliszczach starego świata. W tym celu wyruszasz ze swojej piwnicy by krzewić wśród zmutowanej młodzieży podstawy ortografii.

główny bohater nazywa się Paliwoda. Jego największy słaby punkt to "chomąto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


jak myślicie? sprzeda się?
#gamedev
biauekWladcaJajek - robię gui do mojej nowej gry. mam nadzieję że nikt nie posądzi mn...

źródło: interfejs

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: nie boisz się copyright strike czy coś w tym stylu? inspiracja ok, ale tutaj widzę, że bardziej idziesz w kierunku 1:1. Szkoda się naprawcować a później wszystko z neta usuwać, bo Bethesda, Microsfoft czy kto tam ma prawa do starych Falloutów się przyczepi.
  • Odpowiedz
epi.


@MrNobody333: jak pisałem, na razie się tylko na tym wzoruję by zyskać zainteresowanie. historia, świat będą inne (ale też postapokaliptyczne). są ludzie którzy robię projekty (darmowe) które używają oryginalnych assetów z fallouta 1/2 i nikt nie robi problemów. ja robię wszystko od zera. tu masz remake polaka w 3d https://jonasz-o.itch.io/fallout2remake3d który użył oryginalnych assetów. z tego co czytałem to nawet bethesda go chwaliła czy coś tam. póki nie robisz na
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: Kiedyś z kumplem wymyślałem podobną grę. Tylko w "mojej grze" bomba atomowa wybuchła w 1987. Polska zatrzymała się w czasach PRLu, a największymi schronami okazały się kopalnie na śląsku. Grę zaczynamy 150 lat #pdk po wybuchu jako potomek górników. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: od strony prawnej to nie do końca prawda. Oczywiście niektóre firmy są spoko i nie nękają fanów, ale z punktu prawa nie ma znaczenia, czy coś robisz za darmo, czy za kasę. Ja się nie czepiam i szanuję, za projekt bo jestem fanem starych Falloutów, po prostu piszę jak wygląda rzeczywistość. Takie Nintendo czy Hasbro nie jedną fanowską grę ubiła.
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: to to nie, chodziło bardziej o to, że inventory wygląda jak kopia z oryginalnego Fallouta, tak samo jak ta lokacja która pokazywałeś. Ja rozumiem, że to puszczenie oczka w stronę fanów Fallouta i ja się nie czepiam byle się przyczepić, tylko ostrzegam przed konsekwencjami. Może po prostu pozmieniaj mocniej te grafiki by nie podpadało to pod żadne paragrafy.
  • Odpowiedz