Wpis z mikrobloga

@Hariel: passat 21l, klima, tempomat, kontrola trakcji, poduszki itp. kupiłem tego gruza 5 lat temu za 6,5k i po co mam wydawać 30k na auto może 5 lat młodsze?
Bo jeździć Yarisami czy innymi Daciami tylko dlatego, że są 2010+ mija się z celem jak komfort do dupy

No i najważniejszy argument, ktoś sam zarabia, sam decyduje jak rozdysponować tą kasę a laski zamiast zakasać rękawy i zarobić na swoje zachcianki
@AdamMechanik bo ten gruz ma czesci mechaniczne ktore sie zuzywaja z czasem, tak samo konstrukcja samochodu nie jest tak wytrzymala jak byla 21 lat temu. Za 30k mozesz kupic 10 letniego passata, zamiast jezdzic gruzem.

Co do tego ze kazdy wydaje pieniądze jak chce to prawda. Ja podalem watpliwosci zarobki tego czlowieka skoro jezdzi gruzem za 5k I chodzi w obdartych ciuchach.
nie, wzięłam z grupy na fb (ʘʘ)


@WielkiNos: jak chłop da się zbałamucić, to za kilka lat popłynie finansowo, a baba będzie miała alimenty na siebie i na ewentualne bąbelki xD
@Hariel: 5 lat temu kupiłem, nieco drożej, bo za 10k i przez ten czas przejechałem ponad 70 tys. km, od morza po Tatry, ani razu nie zepsuł się w trasie, kilkanaście razy w Biesach, ech, gdyby nie te progi ...
@Hariel: Xsara Piasso, może to i brzydkie, ale bagażnik mega, wszystko mieściłem, paliło toto tyle co nic (1.6 HDi), tylko ruda progi zjadła, mam ją do tej pory do targania na budowę, a i dzisiaj przy -21 stopni z 5 letnim aku odpaliła bez problemu pomimo że częściej stoi niż jeździ.
@kde4 to az dziwne, czego innego spodziewalem sie po tak starym francuskim samochodzie, wiesz eksplozji na przyklad. Ja tam fanem mazd jestem
@Hariel: Ło panie, miałem tfu mazdę (Premacy 2.0 Sport), fakt, prowadziło się toto dobrze, ale kilka razy spitoliła się w trasie, głośne toto, zawias jak w wozie drabiniastym, no i oczywiście zjawiskowo zgniła, ale tak całkiem, jakbym kopnął mocniej w pedały, to hamowałbym butami, też miałem 5 lat, ale nie wspominam za dobrze.
@kde4 to fizycznie jest nie możliwe to co opowiadasz, gdybys mi powiedział ze widziales ufo I z nimi rozmawiales jest bardziej prawdopodobne niz to ze mazda sie popsula, cos tu krecisz Panie kolego. Co do glosnosci jest to specjalna funkcjonalnosc mazdy mowiaca ci uwazaj na drodze I nalezy traktowac to jako zalete. A co do gnicia jest to kolejna specjalna futurystyczno ekologiczna przydatnosc mazdy bys wiedzial ze to czas by sie pozegnac
@Hariel: Benny Hill, właśc. Alfred Hawthorne Hill umarł samotnie w smrodzie z milionami na koncie, są ludzie którzy mają firmy / kasę i chodzą jak dziady, znam kilku takich. Na ich stylu życia korzystają tylko dzieci po ich śmierci.