Mam pytanie dotyczące darowizny pieniężnej od matki dla syna. Wiem, że jeśli kwota nie przekracza 36120 to nie muszę nic zgłaszać. Jeśli przekracza, to mam termin 6 miesięcy. Wiem, że sumuje się darowizny z 5 lat.
I teraz pytanie:
Dziś otrzymuję darowiznę 36 tys zł. Nic nie zgłaszam. Za rok otrzymuję darowiznę np. 1 tys zł. Muszę zgłosić obie.
I jak to zgłaszam? Wiem że każdą trzeba osobno bo formularz SD-Z2 nie przewiduje "łączenia". Pierwszą zgłaszam że była "rok temu"? I nie ma problemu że zgłaszam dopiero po roku? Nie ma problemu że nie zgłosiłem do 6 miesięcy?
#pytanie #prawo #finanse #pieniadze
Mam pytanie dotyczące darowizny pieniężnej od matki dla syna.
Wiem, że jeśli kwota nie przekracza 36120 to nie muszę nic zgłaszać.
Jeśli przekracza, to mam termin 6 miesięcy.
Wiem, że sumuje się darowizny z 5 lat.
I teraz pytanie:
Dziś otrzymuję darowiznę 36 tys zł. Nic nie zgłaszam.
Za rok otrzymuję darowiznę np. 1 tys zł. Muszę zgłosić obie.
I jak to zgłaszam? Wiem że każdą trzeba osobno bo formularz SD-Z2 nie przewiduje "łączenia".
Pierwszą zgłaszam że była "rok temu"? I nie ma problemu że zgłaszam dopiero po roku? Nie ma problemu że nie zgłosiłem do 6 miesięcy?
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim