Wpis z mikrobloga

Pewna firma w listopadzie 2021 roku oferowała X pieniędzy, ale nie byłem zainteresowany. Teraz rekrutują na to samo stanowisko, ile tak realistycznie/zgodnie z bencharkami/wymyslami HR mogę zawolać teraz? Mowa o stanowisku seniorskim.

Dać ile chce, 30% wzgledem 2021? Liczyć wg inflacji? Wątpie, zeby poszli 25% do góry. Uznać, że jest słaby rynek i poprosić o 5% wiecej? Jakie są wasze doświadczenia?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Volantie: wajcha na pewno idzie w dół w software housach i innych januszsoftach, gdzie jest walka o marże i paniczny strach przed benchem. Pytanie jest, jak wygląda sprawa gdzieś indziej. Zapomniałem powiedzieć, że chodziło mi o amerykańskie korpo.
  • Odpowiedz
@trb: Wydaje mi się, że też zależy jaka branża, ja pracuję dla amerykańskiego telekomu i w tym roku zatrudnili 2 kolejne osoby do innych teamów. U mnie nie widać jakiegoś postrachu, przynajmniej póki co.
  • Odpowiedz
@NoName4891: xD sam nie wiem, to moja pierwsza firma, na rozmowie zrobiłem z siebie idiotę, bo jeszcze na studiach byłem, nic nie wiedziałem, zero expa komercyjnego, tylko tyle, że wychowałem się w USA więc angielski zrobił swoje raczej. Postawiłem warunek, że zatrudnijcie mnie za grosze na 3 miechy i sami zobaczycie - a potem to już tylko podwyżki o 40% rok do roku. Także zakładam, że fart ?

Wiesz, ogólnie moja
  • Odpowiedz
@NoName4891: Sam szukałem. Na pewno się opłacam, przecież stawki w USA są chore teraz, płacą nawet po 200k rocznie za seniora z takim stackiem. Mam nadzieję dla nich nadal pracować ale już ze stanów - jak wyżej, czekam na family sponsored visa :)
  • Odpowiedz
@NoName4891: W sumie jak teraz sobie o tym pomyślę, to... chyba na tym polega ten fenomen - dobra firma nie musi szukać seniorów, bo ich ma już od lat i nie wypuszcza. Dobra firma zatrudnia młodziaków aby już "wyhodowani seniorzy" zrobili z gówniaków konkretnych programistów. Przynajmniej z mojej perspektywy tak wygląda model w mojej firmie. Więc możliwe, że seniorowi ciężko będzie znaleźć konkret firmę - bo jak firma potrzebuje seniora, to
  • Odpowiedz
@NoName4891: Mam kolejne przemyślenia, ale dziś już po robocie i po browarze :D - aplikuj na juniora, przecież jak masz staż duży, to zmieciesz całą konkurencje wpiździec i po 3 miesiącach zażądasz stawkę seniorską. Ogólnie z mojego expa wnioskuję, że stawki w USA są o wiele wyższe niż daje rynek europejski, także wg mnie warto.
  • Odpowiedz
Ogólnie z mojego expa wnioskuję, że stawki w USA są o wiele wyższe niż daje rynek europejski, także wg mnie warto


@KlapekApokalipsy: to teraz postaw sie w pozycji Pana Hamerykańca ktory tez o tym wie, wiec idac do Europy nie idzie po to zeby placic tyle co u siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz