Wpis z mikrobloga

@Javert_012824:
Ja mam rodzinę w Niemczech, całkiem sporą nawet. Te wujki i ciotki to już po 50-60 i jedni kupili dom w Polsce i tu się przeprowadzili. On rodowity Niemiec, ona Polka. Drudzy przeprowadzili się do Gorlitz pod Polską granicę, on rodowity Niemiec, ona Polka. Trzeci przeprowadzili się też na wschód Niemiec, gdzieś w okolice Drezna, oboje Polacy. Wszyscy mówią, że Niemcy to już nie te same Niemcy co kiedyś.. Wszyscy
@Grubszy123 o ciekawa mapka, widziałem tylko starsze dane, to sporo zmienia obraz. Chociaż i tak niema się z czego cieszyć - chodzi mi o to że to zjawisko jest tak powszechne.

W poprzednim poście chcidzilo mi o to że piszesz: "i tak odwrócą kota ogonem" - no ale przecież ocena życia w tym kraju to subiektywna rzecz. To że tobie jest dobrze nie znaczy że mi też musisz być. O to mi
@Javert_012824: Polska jest dobrym miejscem do życia, wiec skąd to zdziwienie?

Co z tego, że pensje są niższe niż na zachodzie, co ma znaczenie głównie przy zakupie samochodów czy elektroniki, skoro poziom życia jest stosunkowo wysoki, ulice bezpieczne i czyste, uslugi znośne a biurokracja do ogarnięcia?

Nierówności spoleczne, które zabijają bogate państwa zachodu są w Polsce niewielkie, RP to dość egalitarne państwo, z dużym procentem społeczeństwa posiadającym swoją nieruchomość. Do tego
@sasik520: Ja mam wrażenie że lot w kosmos zaczal się po 2020. Pamiętam jak z każdym tygodniem na osiedlu zaczęły się pojawiać świeżo zarejestrowane nowe SUVy. Od 2022 skończyły się spontaniczne wyjazdy weekendowe, wszystkie dobre hotele zajęte.
@ethernet

Polaków trzeba leczyć z kompleksów. Niestety są one szczególnie silne w pokoleniu które żyło w PRL co widać to po kolejnych rządach. Z jednej strony skrajny nacjonalizm, z drugiej strony niechęć do Polskości.


Te kompleksy przechodzą na kolejne pokolenia niestety. Na tym portalu pełno jest młodzieży, która tak wali ojkofobią, że ręce opadają, a najdalej gdzie byli to co najwyżej poza granicą swojego powiatu.

Tak jak ten @Reichsmarschall.
Nad Polakiem zawsze jest bat którym dostaje z 5 razy dziennie, jak kiedyś dostanie 4 zamiast 5 to już jest zadowolony.
U nas tak samo #!$%@? oni zaczynają mieć #!$%@?, nie dziwi mnie to zestawienie.
Jak ludzie sie pytają gdzie wyjechać z tego bagna jakim jest Polska to im zawsze odpoiwadam że w PL jest w miare OK. A ich wrażenie wynika tylko z tego że trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada