Wpis z mikrobloga

Czy ćwiczenie brzucha 2x w tygodniu - wznosy nóg na poręczach, 4 serie po 15-10 powtórzeń jest wystarczające, czy trzeba coś do tego dodać? Prawie nigdy nie mam zakwasów po tym, ale jednak robię do odciny, w 3/4 serii prawie wcale nie czuję brzucha - bardziej myślę o tym żeby się nie zerzygać XD.

Testowałem allahy i są jeszcze gorsze, nie czuje w nich brzucha, ale to pewnie kwestia dopracowania techniki? Szukam ogólnie ćwiczenia, które pozwoli wyizolować brzuch, tak żeby relatywnie małym kosztem go dobrze przepracować. W wznosach czuję jak czasami pracę przejmują inne mięśnie. A może zamiast na zwiększaniu objętości skupić się na czuciu mięśniowym?

#silownia #mikrokoksy
  • 13
Prawie nigdy nie mam zakwasów po tym, ale jednak robię do odciny, w 3/4 serii prawie wcale nie czuję brzucha - bardziej myślę o tym żeby się nie zerzygać XD.


@gandalf_rzulty: kończ powtórzenie ze stopami na wysokości twarzy(jeżeli będą niżej=fail)+kontroluj ekscentrykę - jeżeli jeszcze tego nie robisz
@gandalf_rzulty prawie na bank źle technicznie robisz, jeśli nie czujesz mięśni które masz ćwiczyć w trakcie ćwiczenia na te właśnie mięśnie. Chyba że taki #!$%@? masz już ten brzuch, że wznosy prostych nóg do twarzy nie robią wrażenia na twoim tułowiu :D

Ja bym powtórzył sobie materiały o poprawnej technice i potem skupiał się w trakcie ćwiczenia na tym czy czujesz to co powinieneś czuć. Zawsze można się nagrać i sprawdzić jak
jaki staż na silowni ogolnie?


@In_thrust_we_trust: ciężko to oszacować, bo z przerwami to będzie jakoś 7-8 lat, jakby odjąć ten stracony czas na kontuzje i z innych powodów to z 4-5 lat treningów na siłce. Przed siłka trenowałem jeszcze karate 3 lata, miałem wtedy bardzo mocny brzuch, ale też ważyłem z 30kg mniej xD. Obecnie konsekwentnie trenuje 3-4 razy w tygodniu od 8 miesięcy.

Chyba że taki #!$%@? masz już ten
@gandalf_rzulty zmieniaj ćwiczenia i zobacz które ci najbardziej pasuje i gdzie najlepiej czujesz mięśnie. Ja np najbardziej czuje przy tzw nożycach. A co do allahow to pewnie masz za duży ciężar i nie robisz tego "brzuchem" tylko siłowo całym ciałem. Ale jak już zaczniesz robić poprawnie to uwierz że to ćwiczenie też daje popalić ;)