Wpis z mikrobloga

AGE OF EMPIRES II

Gra z 1999 roku. W 2019 wyszla poprawiona wersja z nową oprawą graficzną i dodatkowymi cywilizacjami.
Na reddicie społeczność na 163 tysiace czlonkow. Na twitchu 935 tysiecy obserwujacych.
Co chwila jakies turnieje dla zawodowców, gra wiecznie żywa. A czy na wykopie ktoś gra?

Moje ulubione cywilizacje to:
Bułgarzy (krepost- taki tani zamek bez trebuszetow. jednostka specjalna: Konnik. facet na koniu ktory jak kon umrze walczy dalej tak jak piechota. Do tego budowa centrum kosztuje tylko 50 kamienia)
Etiopczycy (bonus przy awansie do kolejnego wieku: 100 jedzenia 100 złota. dobrzy łucznicy)
Kmerowie (nie potrzeba budynkow zeby awansowac do kolejnej ery albo by odblokowac inne budynki, robotnicy moga chowac sie w domach, z farm zbierane jest jedzenie bez wzgledu na odgleglosc od centrum czy mlyna (niestety ten bonus u mnie nie dziala)

Mam tylko podstawowa wersje wiec jeszcze nie probowalem grac nowymi cywilizacjami, ale Polacy wydaja sie w porzadku bonus z folwarkiem i zbieranie zlota przy kopaniu kamienia oraz tani rycerze brzmi zachęcająco.

Na razie udało mi sie wygrac z komputerem na Hard. na Extreme nie ma szans. gdy ja wbijam do niego z 4 lucznikami on ma ich juz 12 i jest po zabawie. Jak gram bardziej defensywnie i sie obuduje to i tak jeszcze w feudalnym wieku atakuje mnie jak bezbożnik. Nawet gdy jestem pierwszy w wybudowaniu zamku to on wbija z taranami tak ze wymiekam. A pomyslec ze taki Viper pokonal 5 exteme ai na raz.
Nie gram jeszcze multiplayer bo musze sie podszkolic ale gra jest na pewno moją ulubioną. Wciąga jak nic innego. Każda rozgrywka jest inna, multum strategii, bardzo wymagająca gra. Czasem zamiast grac wole oglądać jak radzą sobie zawodowcy i to jest rozrywka na tym samym poziomie. Ostatni turniej NAC 5 sledzilem z wypiekami na twarzy i kibicowalem Herze. Niedlugo zaczyna sie Hidden Cup 5. Także jak ktoś jest wciągnięty w grę to nudzić się nie bedzię. Śledzicie rozgrywki? Gracie? Jaka jest Wasza ulubiona cywilizacja?

Pozdrawiam.

#aoe2 #ageofempires #gry #pcmasterrace
  • 14
@FrancisKonois: wróciłem do gry parę miesięcy temu. Khmerami gra mi się najlepiej, bo ja lubię zamknięte mapki typu Arena albo Black Forest gdzie jest więcej czasu na rozwój. Narazie ELO koło 800-850.

ale Polacy wydaja sie w porzadku bonus z folwarkiem i zbieranie zlota przy kopaniu kamienia oraz tani rycerze brzmi zachęcająco.


Tak, Polacy to dość mocna cywilizacja w AoE2. Ale jak nie grasz online to warto kupić dodatek nawet ze
@bialawitz: własnie areny zbytnio nie lubie. takie rozwijanie sie i robienie armii dopiero w wieku zamków troche nuda. wole otwarte mapy gdzie coś się dzieje od samego początku.

no jak ostatnio sprawdzalem to Barles byl 2 w rankingu. Ale w NAC5 sie nie zakwalifikowal.
@FrancisKonois: gram ze znajomymi i oglądam turnieje na Twitchu, chociaż ta gra na różnym poziomie wychodzi :D jeśli chodzi o ulubione civki to:
- tatarzy i mongołowie przez łuczników konnych i super late game
- hunowie, bo też łucznicy konni lub bardzo agresywnie można zagrać rycerzami po przejściu do 3 ery
- saraceni, japończycy, bizancjum - uniwersalni i można grać mnichami
@Jordanek: właśnie nie jestem przekonany do łuczników konnych są drożsi niż zwykły łucznik a trzeba ich naprawdę dużo żeby przynajmniej zabijali jednostkę jednym strzałem. no ale hunowie wiadomo nie muszą budować domów co jest dużym usprawnieniem
@Jordanek: no wlasnie ja juz przechodzilem rozne fazy teraz głownie gram łuczników i pikinierów. zapominając o konnych jednostkach. czasami tez zapominam o mnichach. dopiero niedawno staram sie szybko budowac budynek do katapult i taranow skorpionow bo tez czesto o tym zapominalem. ale ogolnie z tego co rozumiem najlepsza armia sklada sie z dwoch typow ewentualnie 3 typ to wlasnie wyrzutnie katapulty trebeusze itd. nie ma sensu produkowac wszystko na raz. juz
@FrancisKonois: właśnie gadanie z widzami i zgadywanie kto gra jest super. Zwłaszcza kiedy niektórzy się stylem gry podszywają pod innych. Jak kiedyś bodajże Viper czy Tatoh udawali siebie nawzajem. Chyba Tatoh, i nikt nie wierzył, że potrafi tak #!$%@?ć jak Viper. No ale to ziomki z jednego teamu.
Ps. Civki z mocną konnicą i rush w castle age uwielbiam. Tylko jak zaczynam raidować to eko idzie się #!$%@?ć trochę.