Wpis z mikrobloga

Wiem że głupie pytanie ale i tak zapytam. Na mieście rozmawiałem z kolegą z gimnazjum który próbuje studiować teraz prawo, jestem dziwakiem dlatego w którymś momencie zapytałem jakie antydepresanty oni biorą żeby się nie załamać. Powiedział że jest na jakiejś tam dawce Seronilu, ale jeden z kolegów łyka chyba Fluoksetyne(to nie to samo). Stąd jestem ciekawy jakie #antydepresanty biorą studenci #informatyka #programowanie kiedy już nie dają rady? Pytam z czystej ciekawości, może ktoś odpowie. Po wszystkim będę czytał o charakterystyce leku zastanawiając się dlaczego akurat ta substancja pomaga wybranej grupie.
#programista15k #psychiatria #programista25k
Radewiat - Wiem że głupie pytanie ale i tak zapytam. Na mieście rozmawiałem z kolegą ...

źródło: temp_file7502255736121397041

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Seronilu, ale jeden z kolegów łyka chyba Fluoksetyne(to nie to samo)

to jest to samo. więc albo nie seronil albo nie fluoksetyna, fluwoksamina ma podobną nazwę.

Po wszystkim będę czytał o charakterystyce leku zastanawiając się dlaczego akurat ta substancja pomaga wybranej grupie.

strata czasu. nie masz nawet wystarczającej próbki jakiejkolwiek grupy. +one się niezbyt od siebie różnią w działaniu i tak(ssri/snri), nie jest tak, że tylko jeden zadziała a drugi nie w
  • Odpowiedz
@Radewiat należy trzymać się z daleka od wszelkiej farmakologii. Trzeba zadbać o dobrą dietę (jakieś suplementy nie zaszkodzą) i o aktywność fizyczną - basen, rower, siłownia, bieganie i o zdrowy sen. Nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę tylko się uczyć (nie zawsze się uda, ale staraj się).
Problemy większości studentów wynikają z ich własnego lenistwa i w wieku 20 lat jedyne czego możesz potrzebować to maks kofeina.
  • Odpowiedz