Wpis z mikrobloga

#cardio #silownia #dieta #trening #fitness Cześć, na razie robię tylko treningi cardio 2-3 razy w tygodniu po 45 minut. Do tego dochodzi jeszcze rozciąganie, ktore zajmuje mi w sumie 15 minut podczas jednego treningu. Ile czasu w tygodniu powinnam poświęcać na ćwiczenie konkretnych partii ciala, aby efekty były widoczne? Konkretnie chodzi mi o jędrność brzucha, ud i pośladków. Dodam, że jem normalnie. Jak mam ochotę na spaghetti, to sobie je gotuję. Unikam natomiast słodyczy i innych pierdół w nadmiarze.
  • 15
  • 0
@pamoetniktwojejmatko: rok temu strasznie się zniechęciłam do tych ćwiczeń, bo katowałam się przez 45 minut dwa razy w tygodniu. Efekty były widoczne już po dwóch tygodniach, ale to był koszmar xD
@valse: Nie ma znaczenia czy zjesz spaghetti czy czekoladę (jeśli chodzi o tycie lub chudnięcie, zdrowie to inna sprawa). Deficyt kaloryczny i musisz tłuszcz spalić i robić też trening siłowy, a nie tylko cardio
  • 0
@Piks0n: Trening siłowy? Ja nie chcę mieć mięśni jak kulturystka ani ich budować w nadmiarze jakby co. Chcę być po prostu bardzo chuda i trochę podrzeźbić sobie ciało w tym sensie, aby było bardziej jędrne i zwarte pomimo utraty masy ciała.
@valse: No masz typowe podejście laski co nie wie kompletnie nic o treningu i myślisz, że jak podniesiesz raz hantle to będziesz wyglądać jak Pudzian w primie xD
Ćwiczysz siłowo żeby pobudzić układ nerwowy, wzmocnić kości, poprawić zdrowie psychiczne, poprawić sen, przećwiczyć mięśnie, których nie używasz, poprawić wady postawy, ujędrnić ciało, spalić więcej tłuszczu, powiększyć poślady i mieć ładny brzuch. Być zdrowym i silnym człowiekiem i poprawić sylwetkę.
A wyglądać będziesz
  • 0
@Piks0n: No nie wiem nic o treningu siłowym, to prawda akurat. To co polecasz na pierwszy raz i ile czasu powinnam poświęcać na to w ciągu tygodnia, aby były efekty? ; D
@valse: Na razie jak najmniej i jak najkrócej żeby się nie zrazić. 2-3x w tygodniu po ~1h trening.
Jakikolwiek trening fbw będzie dobry (np fbw sakera), ale możesz sobie zredukować ilość ćwiczeń i serii na początek.
W miarę progresu zwiększać wszystko i dodawać ćwiczenia.

Przykładowy trening:

Zredukuj sobie serie i powtórzenia np. 3-5 powtórzeń, 3-5 serii. Przerwy 2-3 minuty pomiędzy. Ciężary najmniejsze jakie możesz żebyś zakwasów dużych nie miała.

TRENING A
  • 0
@Piks0n: Już wyobrażam sobie siebie na siłowni z tymi wszystkimi sprzętami xD. Czarna magia. Muszę popatrzyć na YT zanim pójdę na siłownie, bo się zbłaźnie.
@valse: No na spokojnie popatrz na technikę na yt. Możesz nawet jeszcze zredukować ilość ćwiczeń na pierwsze tygodnie i robić np tylko przysiad lub zakroki/martwy ciąg, jakieś wyciskanie i coś na brzuch. Plus cardio. Grunt żeby zacząć, pójść zrobić cokolwiek i potem progresować. Jak złapiesz bakcyla to nie będziesz chciała przestać ;p
  • 0
@Piks0n: Postanowiłam zrobic sobie rozgrzewkę przed siłownią i zrobiłam w domu już cztery treningi na rozne częsci ciała - każdy po ok 50-60 minut. Były to treningi z elementami kalisteniki i głównie skupiałam się na brzuchu i udach. Nogi czuję bardzo dobrze od samego początku, ale już po trzecim treningu przestałam mieć zakwasy mięśni brzucha. Robię coś nie tak? Ćwiczyłam z trenerami z YT.
  • 0
@Piks0n: oczywiście tę "rozgrzewkę" planuję wydłużyć tak do dwóch tygodni, aby nie wyglądać na siłowni jak zdechlak, bo miałam 4 miesiące przerwy od jakiejś większej aktywności fizycznej i jak mnie ktoś zobaczy na siłowni, to chyba zadzwoni po pogotowie ;D
@valse: Zakwasy są tylko na początku jak zaczynasz trenować po raz pierwszy albo po długiej przerwie. Potem mięśnie się wzmacniają i już nie ma takiego bólu. Możesz powoli zwiększać intensywność treningów albo dodawać kolejne ćwiczenia. Jakieś przysiady, wykroki, pompki.

A 60 minut to już nie rozgrzewka, a pełnoprawny trening xd A na siłkę idziesz dla siebie, kuć formę i ćpać endorfiny :P Wygląd nie ma znaczenia, bo każdy tam robi swoją