Wpis z mikrobloga

Jest na sali jakiś ekspert od witaminy D? Zbadałem sobie poziom 25(OH)D we krwi i wyszło mi 11 ng/ml - czyli na granicy pomiędzy ciężkim niedoborem a niedoborem znacznym. Przy pomocy kalkulatora znalezionego w google liczę ile powinien teoretycznie jednostek wszamać żeby osiągnąć w przeciągu miesiąca stężenie 70 ng/ml i wychodzi ponad 26000 UI. Nie posram się od takiej dawki branej codziennie przez miesiąc?

#zdrowie #witaminad3 #mikrokoksy #mirkokoksy #pytanie #medycyna #kiciochpyta
REMEMBERWHATTHEYTOOKFROM_YOU - Jest na sali jakiś ekspert od witaminy D? Zbadałem sob...

źródło: temp_file3919513804530017643

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Ja bym to z lekarzem skonsultował mimo wszystko. Kalkulator kalkulatorem, ale są też różnice osobnicze. Suplementując 4000 iu przy poziomie 25 w miesiąc wynik wskoczył na 50 +, mimo, ze jako osoba otyła teoretycznie gorzej metabolizuję ta witaminę, także jak zwykle to zależy.
  • Odpowiedz
@Juzbrig: Możesz w miarę bezpiecznie zsyntetyzować 50 000 IU wit. D ze słońca, a jak się postarasz to i 100 000.

@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU Działanie jest skomplikowane, duże dawki wit. D ruszają wapń ( u osób starszych możliwość odrywania blaszek miażdżycowych) i działają przeciwzapalnie, raczej nic nie odczujesz. Natomiast naświetlanie słońcem wytwarza w nas wiele substancji nie tylko wit. D.

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji),
  • Odpowiedz
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: Dodatkowo podbijesz sobie teścia. Tylko to jest coś, co trzeba utrzymywać codziennie, przez długi okres czasu.

https://www.researchgate.net/publication/346931089_Whole_Egg_Vs_Egg_White_Ingestion_During_12_weeks_of_Resistance_Training_in_Trained_Young_Males_A_Randomized_Controlled_Trial

2.4 ng/ml, czyli realna zmiana vs 0.7 ng/ml, czyli tak naprawdę w obrębie dziennych zmian, nie wynikajacych z żadnego czynnika zewnętrznego.

W badaniu użyli 3 całe dziennie, ale według mnie optymalnie jest 5-6 dziennie, potem już wjeżdza prawo malejących przychodów.
V.....3 - @REMEMBERWHATTHEYTOOKFROMYOU: Dodatkowo podbijesz sobie teścia. Tylko to je...

źródło: Original.00124278-202102000-00017.F3

Pobierz
  • Odpowiedz