Wpis z mikrobloga

Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy podstawowej () ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Dla mnie to zadanie ma błąd w treści. To jest zadanie dla dzieciaka i nie doszukiwał bym się jakiegoś skomplikowanego rozwiązania. Mimo wszystko poddaje się 😐

#szkola #nauka #pomocy #matematyka
machobuzon - Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy pods...

źródło: temp_file5842044406473842550

Pobierz
  • 73
@ZygoteNeverborn: @Pandillero @freeszpak @MajorMajor @Lempek @Qutaphone @Lempek @masz_fajne_donice @masz_fajne_donice

Ten troll(autor wpisu) zgłosił mój post za wulga na k przed nazwaniem go trollem, w którym pokazałem całą stronę zadania, polecenie to:

"Przeczytaj treść zadania i PRZEKSZTAŁĆ KAŻDE ZDANIE TAK ABY DAŁO SIĘ JE ROZWIĄZAĆ"

Tak więc skoro troll dalej swoje, to ja wrzucam 2 raz bo widzę, że niektórzy dalej starają się to rozwiązać.

@CzlowiekMagnetowid
Nie da się ich rozwiązań o
voldi - @ZygoteNeverborn: @Pandillero @freeszpak @MajorMajor @Lempek @Qutaphone @Lemp...

źródło: 20200503_184338

Pobierz
@voldi No będę się spierał, bo temat wart rozkminy o 23:45 we wtorek xD

Patrzę na to z praktycznego punktu widzenia, a nie matematycznego.

1- pytanie w zadaniu jest jasne- ile powinien dopłacić- no nic nie powinien dopłacać,

2- jest w kiosku 40 pocztówek. Nie ma znaczenia jakie inne ptaki są na pocztówkach. Jest informacja, że na pozostałych w kiosku pocztówkach są łabedzie, a więc są na wszystkich ( ͡º ͜
@CzlowiekMagnetowid: mylisz się, slowo kluczowe: pozostałych (nie wchodzących w sklad grupy 26pcz z sikorami i 27pcz z papugami). Nie ma informacji o skladzie danych grup - na jednej pocztowce moze byc papuga i sikora jednoczesnie. Wiemy też ze w poleceniu uzyto zwrotu ‚pozostałych pocztówek’, czyli muszą być conajmniej dwie, a maksymalnie 13, zakladajac ze jest 26 pocztowek z sikorami i papugami, jedna z pojedyncza papuga, reszta z labedziem. Prawidlowa odpowiedz wiec
gpt4 zapyralem


@Obruni: to kolejny dowód dlaczego nie ufać w ciemno AI. Pierdzielnie coś o inkluzji co wygląda na mądre i leci z halunami. Z tą logiką to pocztówek z łabędziami może być <0,40> bo też może być na każdej obok innych ptaków.
no


@Xerdur: Nie, gość troluje ludzi ;) jak w wpisie powyżej gdzie jest pełna strona z treścią zadania.

@CzlowiekMagnetowid
Ok, więc się zabawmy, dobrze że sam sobie określam w jakich godzinach pracuje i mogę wstać o 10 xd
Pierwsze owszem, odpowiedź nie gryzie się z treścią, o ile nie masz treści zadania.
Niemniej drugie to nie, bo jest napisane, że :
1. w kiosku jest łącznie 40 pocztówek
2. na pozostałych
voldi - >no 

@Xerdur: Nie, gość troluje ludzi ;) jak w wpisie powyżej gdzie jest peł...

źródło: labadz

Pobierz
@voldi: ja wiem, że troll, ale zdziwiłbyś jak często takie "problemy" jak w pierwszym czy drugim zadaniu pojawiają się w późniejszym życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że warto uczyć dzieci od najmłodszych lat myślenia abstrakcyjnego oraz tego, że nie zawsze jest tak, że poorawna odpowiedź jest tylko jedna. Drugie zadanie jest tutaj dobrym przykładem.
@Gluptaki: @machobuzon @gorzki99 @ZdeformowanyKreciRyj @voldi wiecie co, ja do teraz nie przeczytałem odpowiedzi gpt4, ani pytania, po prostu dla testów, wrzucam mu tego typu pytania, które się pojawiają, a na sprawdzenie nawet nie miałem czasu, bo działo się na krypto. Teraz lecąc, przez posty, widzę, ze pytania były celowo złe zadane i chodziło o ich poprawienie, gpt nie wyłapał tego, bo nie mógł- kwestia promptowania, kiedy przy pytaniu nie dałem mu
@Obruni: @Gluptaki: @machobuzon @gorzki99 @ZdeformowanyKreciRyj @voldi @plaisant Okazało sie, ze te zadania celowo były błędne, przed nimi byla informacja Przeczytaj treść zadania i PRZEKSZTAŁĆ KAŻDE ZDANIE TAK ABY DAŁO SIĘ JE ROZWIĄZAĆ. teraz wez sie za to jeszcze raz
ChatGPT
Rozumiem, że zadania zostały celowo podane w błędnej formie i zadaniem jest przekształcić je tak, aby były możliwe do rozwiązania. Zatem zmodyfikujmy treść zadań:

Zadanie 1:
Jarek kupił album z
@Lempek: mam 35 lat i takie problemy nie pojawiają się w moim życiu wcale, jestem jednostką ściśle logiczną, jak się pojawia problem to go rozwiązuje zgodnie z logiką, logiki natomiast nauczono mnie w szkole średniej i na studiach, polega ona głównie na czytaniu dokładnie treści a nie szukaniu abstrakcji.
To podejście powoduje kilka rzeczy, problemy w reakcjach socjalnych, zamiast poklepać i współczuć ludziom jak opowiadają o problemie, daje im rady i
@voldi przecież już po 1. zadaniu widać, że coś jest nie tak, bo inaczej nie byłoby pytania ile musi dopłacić.

Najbardziej to kisnę z wykopowych freethinkerów "myśl poza pudełkiem", "analiza inkluzywna", "pruski system edukacji", "łabędzie na 13 pocztówkach" XDDDDD
@voldi: Z pewnym wstydem przyznam, ze nadal nie przeczytałem nawet pytań, bo nie to było dla mnie istotne. Ja dla swojej wiedzy badam jak "mądra" jest AI. W moich z nim dyskusjach z gpt4 sam ocenia swoja zdolność intelektualna na poziom dwunastolatka, więc to by się zgadzało z jego dzisiejszymi wyczynami, co ciekawe, kiedy pytam go o IQ, czy inteligencje, odmawia porównania, co paradoksalnie wg mnie świadczy o jego inteligencji. Toto
@radziuxd: Ale ja wiem, że jest coś nie tak, to ja dałem pierwszy całą stronę i pokazałem, że gość specjalnie treluje, tyle, że napisałem tam słowo na k... i mi troll zgłosił, musiałem dawać 2x ten obrazek.
Odnośnie rozwiązania 2 zadania to jest możliwe, o ile przyjmiesz, ze odpowiedzią może wynikiem jest dowolna liczba od 0 do 13, w szkole średniej podobne zdania są...ale nie dla pierwszych klas podstawówki

Z pewnym