Wpis z mikrobloga

Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy podstawowej () ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Dla mnie to zadanie ma błąd w treści. To jest zadanie dla dzieciaka i nie doszukiwał bym się jakiegoś skomplikowanego rozwiązania. Mimo wszystko poddaje się 😐

#szkola #nauka #pomocy #matematyka
machobuzon - Ja jestem chyba zbyt głupi żeby rozwiązać zadania dla drugiej klasy pods...

źródło: temp_file5842044406473842550

Pobierz
  • 73
@Obruni: nie, z tymi papugami i Sikorski to nie tak. Nie wiadomo na ilu jednocześnie występują papugi i sikory. Możesz mieć 20 wspólnych, 7 tylko z papugami i sześć tylko z Sikorski, na łabędzie zostaje 7. I można zrobić dowolną kombinację taką, można podać tylko przedział, że pocztówek z łabedziami jest od 0 do 13.
A tam na dole znam tą zagadko rymowankę :D

Bo to było tak
Bociana dziobał szpak
Później była zmiana
Szpak dziobał bociana
Później były trzy takie zmiany
Ile raz był szpak dziobany?

Nawet nie zdajecie sobie ile ludzi nie zna odpowiedzi na tą prostą logiczną rymowankę, i to takich z tytułami inż/mgr nie koniecznie filologii rumuńskiej czy kulturoznawstwa ale stricte technicznymi. Ale ziutek z pod sklepu ledwo kontaktujący kiedyś tak dostał ode
@voldi:

Natomiast poprawna odpowiedź w matematyce jest jedna


Mówisz o logice i matematyce, a już tutaj się mylisz. Wystarczy nawet przykład z poziomu gimnazjum: x^2 = 4. Nie masz tutaj jednej poprawnej odpowiedzi. Masz dwie. Prosty przykład, ale takich sytuacji w matematyce jest wiele. Czasami poprawną odpowiedzią jest przedział wartości.

Ty może się nie spotykasz z takimi sytuacjami w swoim życiu, ale to nie znaczy, że inni się nie spotykają.
@machobuzon:
wiem ze heheszki, ale

1. Zależnie od interpretacji: albo musi dopłacić 0zł (nic dopłacać nie musi), albo musi dopłacić -13zł
2. Łabędzie są na od 0 do 13 pocztówkach

Wiemy też ze w poleceniu uzyto zwrotu ‚pozostałych pocztówek’, czyli muszą być conajmniej dwie,


@MikeLitoris: wg mnie nie da się wykluczyć, żę pozostałych pocztówek jest 0, natomiast jest to bardziej kwestia językowa niż matematyczna
@Lempek:

Mówisz o logice i matematyce, a już tutaj się mylisz. Wystarczy nawet przykład z poziomu gimnazjum: x^2 = 4. Nie masz tutaj jednej poprawnej odpowiedzi. Masz dwie.

Totalnie się mylisz i chyba oblałeś matematykę w gimanzjum, każdy wie, że odpoweidzią na to równanie jest podanie odpowiedzi, że X=2 lib -2
Podanie jednej z tych wartości nie jest jednym właściwym wynikiem, jest zwaleniem zadania i niepoprawną odpowiedzią, jest jedna poprawna odpowiedź,
@voldi: Po pierwsze

2 możliwe wyniki równania

No właśnie :) Sam przyznajesz, że masz dwa różne wyniki równania. Tak samo w jednym zadaniu masz różne "poprawne" wartości, które spełnią warunek.

Po drugie, uprawiasz tutaj niemerytoryczną argumentację. Produkujesz się, na próżno próbując odciągnąć uwagę od faktu, że nie masz racji.

Całe szczęście takich jednostek "ściśle logicznych" jest niewiele :)
@Lempek:

No właśnie :) Sam przyznajesz, że masz dwa różne wyniki równania. Tak samo w jednym zadaniu masz różne "poprawne" wartości, które spełnią warunek.

No własnie nie, gybyś z matematyką albo logiką miał coś wspólnego, wiedziałbyś że
wynik = odpoweidź, a sam napisałeś:

Nie masz tutaj jednej poprawnej odpowiedzi. Masz dwie.


Znów wykładasz się na podstawach... nie mówiąc o tym, że zadajesz chłam swoim własnym słowom, obecnie wszedłeś w polemikę z
@voldi: cóż, jedyną logiczną konkluzją tej dyskusji jest to, że nie jesteś człowiekiem z którym warto dyskutować. Ciężko mi powiedzieć, czy jesteś trollem czy piszesz te wypowiedzi na serio. Jeśli nie jesteś trollem... no cóż, przykro mi, że Twoje problemy przeszkadzają Ci w normalnym funkcjonowaniu. Trzymaj się.
@machobuzon: zad2. Łabędzie są na pozostałych, czyli bez sikorek czy papug. Skoro papugi są na 27, sikorki na 26 to istnieją pocztówki, na których są oba te ptaki.

Takich pocztówek może być od 26 do 40.
Więc łabędzie są na pocztówkach w liczbie od 0 do 13, w zależności od tego na ilu pocztówkach sikorki i papugi występują wspólnie.
@Lempek: Chyba coś tobie się pomerdało, piszę ci normlanie, logicznie, wyśmiewam to, że nie potrafisz zrozumieć, że odpowiedź i wynik równania to nie to samo (język polski się kłania, zapraszam na korepetycje, drogo nie biorę xd niestety tylko poziom szkoły podstawowej jestem w stanie wykładać z polskiego, bo straszną nogą jestem. ale dla ciebie wystarczy) ;)

Jak się błaźnisz to powinieneś podkulić ogon... a nie pyskować, ale widać tego też rodzice