Wpis z mikrobloga

udowodniono naukowo popzez niejedno badanie, że wydziarani borykają się z problemami natury psychicznej


@Bdzigost: Bzdury. Nikt nigdy nie udowodnil korelacji "kazda osoba z tatuazami jest chora psychicznie".

Swoja droga to musi Ci sie ciezko wychodzic z domu biorac pod uwage ze teraz co druga osoba ma co najmniej jeden tatuaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bdzigost ale dlaczego nie wydziarana przedszkolanka miała by być zła? Jak byłem jakieś 15 lat młodszy to też byłem uprzedzony do wszystkich wyróżniających się. Teraz mając 35 lat wiem że byłem głupi


@resuf: bo to też jakiś dzieciak pewnie.
@Przegrywzyciowy0: ja się nie zgadzam, że CV to uciążliwy relikt przeszłości...
Jeśli dla kandydata jest to uciążliwe, to jak on ma wysłać np. jakiś raport do klienta, analizę czegoś itp., jeśli przygotowanie małego PDF-a na 1 max 2 strony to hardcore i uciążliwe przeżycie.

Napiszę to z mojej perspektywy, bo miałem okazję rekrutować pierwszego pracownika pół roku temu.
Dodam na wstępie, że jestem prostym chłopakiem rocznik 97, więc względnie młody i
Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś byłem rekruterem i szukałem osoby na stanowisko, na które dostałem ponad 400 cv. Oczywiście nie było czasu analizować każdego więc dostałem polecenie z góry żeby do kosza poleciały wszystkie cv bez zdjęcia ( zostało około 50 ). Także no....

Na pewno jest to jakiś atut do CV czy komuś się to podoba czy nie a twierdzenie inaczej jest okłamywaniem samego siebie. Tak jak każdy chciałby zobaczyć produkt
@missioncritical tylko ze oni/one sami sie szufladkuja bo jakos dziwnym trafem wiekszosc tych cech wymienionych przez OPa idzie w parze z wygladem podobnym do tego ze zdjecia. Czyli (najczesciej) gruba lala im bardziej kolorowa tym lepiej, lgbt, czesto wege krzyczaca cos o tolerancji do tego jacy jestesmy, jednoczesnie szczujaca miesozercow, samochodziarzy i wszystkie mozliwe grupy jakie sobie lewacy upatrzyli
@not_me rodzice nie wybieraja przedszkolanek ale wybieraja przedszkole i np. Na stronie zlobka do ktorego chodzi moja corka jest zdjecie i autoprezentacja kazdej z „cioć” i jakbym np. widzial ze w zlobku dominuja ciocie o wygladzie stereotypowej lewaczki to w zyciu bym tam nie poslal dziecka bo jestem pewny, ze bylyby wpajane mojemu dziecku wartosci jakie one wyznaja
@Morf #!$%@? jak Ty porownujesz restauracje do mcdonalda kebaba czy biedronki to xD i widac ze nigdy w restauracji nie byles xd w biedrze w kebabie czy macu kontakt z osoba Cie obslugujaca masz maksymalnie 2-3min i wychodzisz i elo, nikt Cie tam nie namawia na dodatkowe produkty. W restauracji masz przypisanego kelnera do stolika i od niego zalezy czy zamowisz cos jeszcze i jak wysoki napiwek zostawisz no i czesto tam
@Przegrywzyciowy0: Owszem, relikt przeszłości jeśli idziesz do pracy na stanowisko kurier glovo/magazynier/kasjer bez doświadczenia. Jeśli idziesz do pracy na stanowisko w którym wymagają doświadczenia to takie CV sporo mówi o kandydacie - a na rynkach np. projektantów branżowych widzisz "o ktoś popracował miesiąc u XXX, znaczy się, że kijowy" albo "o, ten pracował 3 lata u YYY to znaczy, że dobra maszynka do zarabiania skoro tyle tam wytrzymał" ( ͡°