Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#mirkokoksy - Siema. Czy mój progress idzie w odpowiednim tempie czy zdecydowanie za wolno?

Byłem zawsze niski, chudy i nic nie ćwiczyłem. Teraz trenuję regularnie od ~15 miesięcy, ale od kilku MSC czuję że stoję w miejscu. Ćwiczę sam, bez trenera, uczę się z YT.

Zaczynałem od:
Waga: 57kg (nie wiem ile BF)
-5kg hantle na biceps X5 powtórzeń
-5kg hantle overhead shoulder press x10 powtórzeń
-20kg na klatę X4 powtórzenia
-20kg w przysiadzie X5 powtórzeń
-Zadyszka po 1km biegu w tempie 7.0
-4 pompki w 1 serii
-0 podciągnięć
-0 dipow

15msc później:
Waga: 68kg ~17% BF (było 72kg ale zacząłem redukcję 1.5msc temu)
-14kg hantle na biceps X4 powtórzenia (hammery więcej)
-14kg hantle overhead shoulder press x10 powtórzeń
-45kg na klatę X5 powtórzeń
-40kg przysiad X5 powtórzeń (rzadko je robię)
-Biegam na luzie 4-5km w tempie 6.30
-15 pompek w 1 serii
-6 podciągnięć w 1 serii
-8 dipów w 1 serii

Efekty wizualne ogólnie widać. Szczególnie w objętości. Jestem szerszy, mam lepsze proporcje, wyróżnia się biceps, barki, łydki.

Pierwsze 5msc ćwiczyłem tylko w domu z hantlami i dokupiłem ławkę po jakimś czasie.
Teraz siłka 3x w tygodniu i 1-2x cardio dla samopoczucia (rower lub bieganie).
Były przerwy na wakacje i święta. Czasami jak mam wyjazd to ćwiczę z samymi gumami przez tydzień

-suplementuje kreatynę (5g dziennie) od pół roku
-Dietę trzymam tak w 75% odkąd wbiłem na siłkę. Wcześniej jadłem wszystko byle przytyć.
-Nie jem mięsa, ale piję białko i codziennie jajka w diecie.

Chcę po prostu wiedzieć czy powinienem pomyśleć nad lepszym planem i dietą, bo nie wiem czy te wyniki nie są zbyt słabe.

#silownia #dieta #mirkokoksy #mikrokoksy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: raczej b. słabo to wygląda, na pewno mocno poniżej przeciętnej.
Ale może dlatego że tymi hantelkami bez większej progresji długo machałeś albo brak regularności w tych 15 miesiącach
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: progres normalny. Może nie wybitny, szczególnie patrząc po wynikach siłowych i tutaj można by trochę bardziej skupić się na ciężarze, ale nie można wykluczyć, że taka jest po prostu Twoja genetyka. Ważne, aby w swoim tempie spokojnie wszystko robić i nie oglądać się na innych.
  • Odpowiedz
  • 2
@mirko_anonim weź jakiś plan sprawdzony a nie sam kombinujesz.
Progress 25kg w rok w wyciskaniu byłby super gdybyś progressowal od przynajmniej masy swojego ciała. 45kg to dosyć mało nawet jak na chudego gościa.
Dlaczego rzadko przysiad?
Jak już chodzisz na tą siłownię to znajdź sobie plan który by ci odpowiadał - greyskull LP czy fbw Kasahary.
Jako początkujący powinieneś(ale nie jest to reguła więc się nie zniechęcaj) progressowac liniowo z treningu na
  • Odpowiedz
@BeDoEl: ale liczyłeś ile jesz tego białka dziennie?
Bo poza tofu i seitanem większość 'wysokobiałkowych' produktów wege ma tego białka mniej niż białe pieczywo/kluski. I można się łatwo przejechać.

Ten plan co wkleiłeś to po 1 serii na trening tylko? I to na niskich powtórzeniach?
Jeśli tak to mamy winnego powolnych przyrostów.
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Dzięki za rozbudowaną odp. Na pewno zmodyfikuję plan. Co do celu, to na początku było po prostu zacząć się ruszać i nie wyglądać na wychodzonego nerda, w ogóle nie zwracalem uwagi na siłę. Teraz jednak po takim czasie chciałoby się więcej. Będę się bardziej na progressie siłowym skupiać.

@revente: Białka jem codziennie około 80-100g. Z tego roślinne to około 25%.
Robię po 4-5 serii. Robię też ćwiczenia na maszynach
  • Odpowiedz
Białka jem codziennie około 80-100g. Z tego roślinne to około 25%.

Robię po 4-5 serii. Robię też ćwiczenia na maszynach i tam też widoczny progress, ale nie notowałem od ilu zaczynałem.


@losowyprofilnawykopie: Czyli na papierze wszystko wygląda okej.
Na pewno dałbym więcej serii na nogi. Może też jakąś wariację martwego ciągu.
Być może na oddzielnym treningu niż góra.
Albo przynajmniej na początku treningu- jak robisz tylko 1 ćwiczenie na te partie
  • Odpowiedz