Wpis z mikrobloga

o podstawach programowych pieprzysz głównie ty.


@Kotouak: Poczytaj proszę o czym sam pisałeś wcześniej - doborze lektur który, uwaga uwaga, wynika z podstawy programowej. Ty ten temat zapoczątkowałeś, nie ja.

Potem sam pisałeś o reformach oświaty czyli, uwaga uwaga, min. podstawie programowej.

Teraz, jak już nie masz co napisać, do chwytasz się jakiś nauczycieli męczących i obrażających dzieci, religijnych przytyków, porównań do wermachtu.
Starałem się ale ciężko tą dyskusję naprowadzić na
@Kotouak fajnie, czyli dyskusje o systemie edukacji mamy opierać na przykladzie jakiegoś jednego wypaczonego nauczyciela?

A nie, przepraszam dwóch bo jeszcze dałeś przykład teoretycznego befra który obraża na lekcjach uczniów.
Bo zlecają czytanie lektur wpisanych do podstawy programowej?


@ATAT-2: w moim wykonaniu nauczyciele sprawdzali czy czytałeś książkę a nie Bryk robiąc testy z pytaniami typu "jakiego koloru wstążke we włosach miała telimena na przyjęciu w Panu Tadeuszu" i inne pytania o szczegóły które nie miały znaczenia dla fabuły czy przesłania książki... Zarówno w gimnazjum jak i szkole średniej moje polonistki to robiły. Jaki był sens kucia na pamięć takich szczegółów zamiast
uczyć wyrabiania schematów


@MattCobosco: tego, bo system ma wspierać rozwój większosci aby optymalizować system, geniusze nie są potrzebni w takiej ilości jak zwykli robole, dlatego wydaje mi się, że tak jest

, dlatego skreślenie "zostało" na "ma teraz" jest naprawdę wątpliwe. Uczymy, że nie warto stosować synonimów - język ma nie być kwiecisty?


logika, ale tego w szkole nie uczą, przez co wydaje sie, że sie nauczyciel #!$%@? dla samego #!$%@?(choć
Theo_Y - >uczyć wyrabiania schematów

@MattCobosco: tego, bo system ma wspierać rozwó...
@Kotouak: xD xD xD porównanie nauczyciela wykonującego swoje obowiązki z żołnierze wermachtu... ()


@ATAT-2: przecież reductio at absurdu to poprawna metoda argumentowania, która w przypadku porównania które użył @Kotouak jest jak najbardziej prawidłowe. I ma sens, a twoje "XD" nie jest odpowiedzią która go neguje. Moim zdaniem zachowanie belfra ze zdjęcia jest jak najbardziej szkodliwe, tak jak szkodliwe były zachowania żołnierzy Wehrmahtu i członków
@Niebadzksieciem ale ja nie twierdzę w żadnym wypadku że wszyscy nauczyciele są boscy i mają świetne podejście do uczniów. Tak nie jest, nie było i nie będzie bo nie wszyscy się do tej pracy nadają a cześć powinna dawno z niej odejść.

Mirek czepiał się nauczycieli że wybierają takie a nie inne lektury i mu to brzydziło książki. Fajnie, ale ponownie - nauczyciel nie ma do wolności w wybieraniu książek i dlatego
@Niebadzksieciem to przypatrz się jeszcze raz temu zdjęciu - zadanie jest zaliczone, wystawiona 'szczęśliwa buźka' i wskazaną poprawna odpowiedź bo ta ucznia poprawna nie jest.

I poczytaj jeszcze raz do czego się odnosisz bo wspomniany wcześniej Mirek porównał nauczycielki do żołnierzy wermahtu nie w nawiazaniu do zdjęcia a dlatego że każą czytać lektury wskazane przez ministra edukacji.
A pytanie brzmi ile ma teraz babeczek, a nie ile zostało


@dymek_: no zgadza sie tylko, że te dwa wyrażenia są niemal tożsame, przy czym słowo "zostało" jest szersze i mniej precyzyjne (nie mówi o tym, że teraz zostało tyle i tyle babeczek i ze chodzi o babeczki posiadane) tylko dziecko tego nie zrozumie, bo nauczyciel da uwage, powie ze tak sie robi zadania i tyle, nie powie o konsekwencji w
@ATAT-2 a to jest jakaś dyskusja? Piszesz w kółko to samo, ale innymi słowami, ja w sumie też. To raczej jest zabawa w tworzenie remiksów, niż dyskusja. Ale i tak jest fajnie, pozdrawiam
Mirek czepiał się nauczycieli że wybierają takie a nie inne lektury i mu to brzydziło książki. Fajnie, ale ponownie - nauczyciel nie ma do wolności w wybieraniu książek i dlatego piszę o podstawie programowej

I poczytaj jeszcze raz do czego się odnosisz bo wspomniany wcześniej Mirek porównał nauczycielki do żołnierzy wermahtu nie w nawiazaniu do zdjęcia a dlatego że każą czytać lektury wskazane przez ministra edukacji.


@ATAT-2: polecam też czytać moje
akurat w moim fachu


@Kotouak: ciekawe czy jakby wszystkich wysłać "przyuczyć"( ͡° ͜ʖ ͡°) do twojego fachu czy byłoby nadal tak fajnie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niebadzksieciem ale przeciez ja ci przyznałem powyżej rację. Nie każdy nauczyciel się do pracy nadaje nie każdy potrafi przekazać wiedzę i zainteresować. Ale każdy musi trzymać się podstawy programowej i zlecac czytanie tych a nie innych lektur.

I powyższe właśnie wywołało porównanie nauczycieli do ssmanōw bo 'jedni insridzu robią co im każą'