Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy mogę mieć #adhd biorąc pod uwagę że już kilka lat temu specjalnie z czytania książek przerzuciłem się na oglądanie filmów, ponieważ te drugie nie były mordownią żeby je skończyć i nie zajmowały tygodni a tylko 2h mając niezależny ode mnie początek i koniec. Czy można takie coś nazwać jakimś charakterystycznym symptomem? Dodatkowo mam pełno kart pootwieranych wszędzie oraz potrafie nic nie zrobić mimo planów danego dnia, też jak na coś czekam to pół albo cały dzień rozwalony. Też jakiś nacisk na jak najszybsze wykreślenie czegoś z listy i pozbycie się, jak coś sobie zapisuje na papierze to jak drę taką kartkę i wyrzucam bo zostało przerobione to czuję takie poczucie ulgi i braku ciężaru, albo usuwam posty na wykop jak juz znajdą odp.
#pytanie #psychologia #psychiatria #zaburzeniaosobowosci #dopamina ##!$%@? xD
  • 23
@interpenetrate: och nie, to o wiele bardziej skomplikowane. na takie rzeczy mogą wskazywać też inne problemy aktualne, a w adhd jest ważne, żeby pojawiały się też w dzieciństwie (inne, te same, maskowane, zależy od wychowania/rodziny, strasznie trudna rzecz do określenia, DLATEGO tak ważny jest wywiad).

Sama jestem osobą, którą nakierował internet na bycie niezdiagnozowaną dziewczynką i zdiagnozowaną +30, i jeśli tak CZUJESZ, to może tak być. Plus dodatkowo adhd często sobie
@zibigk no tak, te same teksty były kilka lat temu o depresji ;) a niezdiagnozowanych na adhd jest cały ogrom, rzeczy z którymi nie da się żyć normalnie i wiecznym wyrzutem: czemu tak nie umiem? ADHD to nie jest nadpobudliwy chłopiec który nie umie usiedzieć na dupie podczas lekcji (chociaż ofc też, to jest całe spektrum)